Personer med emneord «nasjonalisme»

Navn Telefon E-post Emneord
Angell, Kim Postdoktor +47-22855173 kim.angell@stv.uio.no Politisk teori, Territorielle rettigheter, Nasjonalisme, Global fordelingsrettferdighet, Separatisme, John Locke, Libertarianisme, Demokrati, Stemmerett, Migrasjon
Bakke, Elisabeth Førsteamanuensis +47-22856643 elisabeth.bakke@stv.uio.no Parti, Slovakia, Europa og EU, Elite, Tsjekkia, Nasjonalisme, Sentral-Europa, Visegrád, Komparativ politikk
Fangen, Katrine Instituttleder +47-22855244 +47-91665112 (mob) katrine.fangen@sosgeo.uio.no Sosiologi, Migrasjon, Minoriteter, Nasjonalisme, Radikalisering, Høyreekstremisme
Fuglerud, Øivind Professor +47-22859992 +47-97022203 (mob) oivind.fuglerud@khm.uio.no Nasjonalisme, Representasjon, Etnisitet, Etnografi, Ritualer, Sosialantropologi, Sør-Asia, Diaspora, Mediering, Migrasjon, Sri Lanka
Hodne, Bjarne Professor emeritus bjarne.hodne@ikos.uio.no Kulturhistorie, Ritualer, Folklore og folkeminne, Kulturpolitikk, Kulturarv, Nasjonalisme, Folkelig dikting og fortelling
Kesylyte-Alliks, Egle Gjesteforsker +4722856901 egle.kesylyte-alliks@ilos.uio.no Nasjonalisme, politiske symboler, legitimitet og identitet av politiske aktører
Kolstø, Pål Professor +47-22856799 95186564 (mob) pal.kolsto@ilos.uio.no Russland, Nasjonsbygging, ikke anerkjente stater, Nasjonalisme, russisk idehistorie, Religionshistorie
Leidig, Eviane Stipendiat eviane.leidig@c-rex.uio.no Nasjonalisme, postkoloniale studier, Diaspora, Migrasjon, Multikulturalisme
Moen-Larsen, Natalia Stipendiat +47-22855505 natalia.moen-larsen@sosgeo.uio.no Minoriteter, Sosiologi, Migrasjon, Russland, Nasjonalisme, Etnisitet, Diskurs
Myhre, Marthe Handå Stipendiat +47-22854160 m.h.myhre@ilos.uio.no Migrasjon, Nasjonalisme, Russland, Nasjonsbygging, statsborgerskap
Oxfeldt, Elisabeth Professor +47-22856935 elisabeth.oxfeldt@iln.uio.no Nordisk litteratur, Kulturelt mangfold, Postkolonialisme, Nasjonalisme, Interart, Film, ScanGuilt
Rohava, Maryia maryia.rohava@ilos.uio.no Nasjonalisme, Russland, Områdestudier, Nasjonal identitet, Hviterussland
Schober, Elisabeth Førsteamanuensis 22855396 elisabeth.schober@sai.uio.no globalisering, militærisme og kjønn, nasjonalisme, landegrensenes antropologi, Sør- Korea, Philippinene
Storsveen, Odd Arvid Professor +47-22858183 97733392 (mob) +47-97733392 o.a.storsveen@iakh.uio.no Teori og metode, Nasjonalisme, Historie, Kulturhistorie, Politisk historie, 1800-tallet