Personer med emneord «globalisering»

Navn Telefon E-post Emneord
Andersson, Mette Professor +47-22854974 mette.andersson@sosgeo.uio.no Migrasjon, Globalisering, Kulturell og politisk deltakelse, Offentlighet, Ulikhet, Sosiologi
Berta, Ola Gunhildrud Stipendiat +47 95970180 o.g.berta@sai.uio.no Oseanina, Globalisering, Makt-identitet-politikk, Materiell kultur, Religion og ritualer, Klasse
Bull, Benedicte Professor +47-22858902 +47-40204438 (mob) benedicte.bull@sum.uio.no Styresett, Latin-Amerika, Globalisering
Engebretsen, Elisabeth Lund Førstelektor +47-22858741 e.l.engebretsen@stk.uio.no Sosialantropologi, Kina, Skeiv teori, LHBT, Globalisering, Slektskap, Feministisk teori
Eriksen, Thomas Hylland Professor +47-22844128 90050293 (mob) t.h.eriksen@sai.uio.no Globalisering, Modernitet, Kultur, Identitet, Norge, Karibia
Føllesdal, Andreas Professor +47-22842036 andreas.follesdal@jus.uio.no Menneskerettigheter, Filosofi, Rettsteori, Demokrati, Legitimitet, Rettferdighet, EU, Internasjonale relasjoner, Globalisering, Næringslivsetikk
Goncalves, Kellie Postdoktor kellie.goncalves@iln.uio.no Sosiolingvistikk, Globalisering, Mobilitet, Samfunnsgeografi, Diskursanalyse, Flerspråklighet, Interkulturell kommunikasjon, ELF, Flerspråklige arbeidsplasser og blåsnipparbeidsplasser, Tjenestearbeid, Opplevelsesturisme, Semiotiske landskap, Språkpolitikk, Identitet
Gross, Lena Stipendiat lena.gross@sai.uio.no Globalisering, Miljø, Makt, Ressursforvaltning, Sosial endring, Canada, Grønland, Norge
Haugen, Heidi Østbø Postdoktor - Institutt for sosiologi og samfunnsgeografi +47 22854276 h.o.haugen@sosgeo.uio.no Globalisering, Internasjonal politikk, Internasjonal økonomi, Religion og ritualer, Samfunnsgeografi, Sikkerhetspolitikk, Utvikling-politikk-miljø, Vekst og utvikling, Internasjonal migrasjon, Kina, Afrika, Migrasjon, Nigeria
Hegertun, Nikolai Stipendiat +47-22858799 +4797666297 nikolai.hegertun@sum.uio.no Bistand, utviklingsteori, utviklingspolitikk, utenrikspolitikk, fredsforhandlinger, fredsprosess, migrasjon, politikkutforming, Globalisering
Hveem, Helge Professor emeritus 22857188 95053437 helge.hveem@stv.uio.no Internasjonal politikk, Politisk økonomi, Utviklingsforskning, Globalisering, Direkteinvesteringer, Markedsmakt, Internasjonale institusjoner
Krohn-Hansen, Christian Professor +47-22855716 christian.krohn-hansen@sai.uio.no Makt, Nasjon og stat, Økonomisk antropologi, Globalisering, Karibiske studier, Den dominikanske republikk
McNeill, Desmond Forskningsleder +47-22858991 desmond.mcneill@sum.uio.no Styresett, Globalisering, Fattigdom, Forvaltning av naturressurser, Forskerskolen, Bistand, Afrika, Asia
Naguib, Nefissa Professor 22857560 91710778 (mob) +4791710778 nefissan@sai.uio.no Globalisering, historie, Identitet, Kjønn, Kultur/Natur, Geologi, Mat, Migrasjon, Humanitarismen, Middelhavet, Norge, Brasil
Schober, Elisabeth Førsteamanuensis 22855396 elisabeth.schober@sai.uio.no globalisering, militærisme og kjønn, nasjonalisme, landegrensenes antropologi, Sør- Korea, Philippinene
Sinding-Larsen, Henrik Forsker +47-22180199 henrik.sinding-larsen@sai.uio.no Kulturbegreper, Globalisering, Miljø, Vitenskapsteori, Norge
Stensrud, Astrid Bredholt Postdoktor +47-22844399 a.b.stensrud@sai.uio.no Natur/kultur, Klimaendring, Økonomisk antropologi, Nasjon og stat, Globalisering, Andes, Latin-Amerika
Støen, Mariel Cristina Førsteamanuensis +47-22858885 m.c.stoen@sum.uio.no Forvaltning av naturressurser, Styresett, Latin-Amerika, Globalisering, Energi og klima
Vindegg, Mikkel Stipendiat +47-22854488 mikkel.vindegg@sai.uio.no Energi, Nepal, Økonomisk antropologi, Stat, Forbruk, Materiell kultur, Arbeid, Globalisering