Personer med emneord «etnisitet»

Navn Telefon E-post Emneord
Bergstøl, Jostein Førsteamanuensis +47/22 85 19 05 jostein.bergstol@khm.uio.no Arkeologi, Forhistorisk arkeologi, fangst, etnisitet
Danielsen, Lotte Stipendiat lotte.danielsen@sai.uio.no etnisitet, medisinsk antropologi, Afrika, Sør-Afrika, Malawi
Finbog, Liisa-Rávná Stipendiat +47-22857801 l.r.finbog@ikos.uio.no Museer og museologi, Kulturarv, Identitet, Samisk, Etnisitet, Urbefolkning, Materiell kultur
Franko, Katja Professor +47-22850127 katja.franko@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Overvåkning og personvern, EU, EØS og Europa, Etnisitet
Fuglerud, Øivind Professor +47-22859992 +47-97022203 (mob) oivind.fuglerud@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi, Sør-Asia, Sri Lanka, Diaspora, Etnisitet, Mediering, Migrasjon, Nasjonalisme, Representasjon, Ritualer
Halsaa, Beatrice Professor +47-22858976 beatrice.halsaa@stk.uio.no Likestilling, Kjønnsforskning, Kvinnebevegelse, Feminisme, Medborgerskap, Statsvitenskap, Utopier, Etnisitet, Multikulturalisme, Religion
Hansen, Mette Halskov Professor +47 22856161 +47 41547876 (mob) +47 41547876 m.h.hansen@ikos.uio.no Kina, Miljø, Miljøaktivisme, Luftforurensning, Utdanning, Politikk og samfunn, Etnisitet
Hegna, Kristinn Førsteamanuensis +47-22840711 kristinn.hegna@iped.uio.no Pedagogikk, Moderne oppvekst, Barn og ungdoms utdanningsforløp, Identitet, Kjønn, Etnisitet, Seksualitet, Sosial ulikhet og utdanning, Yrkesfag, Overganger, Kvalitativ metodologi, Kvantitative utdanningsanalyser
Iversen, Kristina Leganger Stipendiat k.l.iversen@iln.uio.no Nordisk litteratur, Samtidslitteratur, Poesi, Postkolonialisme, Etnisitet, ScanGuilt
Kaur, Lavleen Stipendiat +47-22850219 lavleen.kaur@jus.uio.no Kriminologi og rettssosiologi, Diskriminering, Etnisitet, Flyktninger, Marginalisering, Kjønn, India
Larsen, Edvard Nergård Stipendiat e.n.larsen@sosgeo.uio.no Sosiologi, Sosial ulikhet, Etnisitet, Diskriminering
Moen-Larsen, Natalia Stipendiat +47-22855505 natalia.moen-larsen@sosgeo.uio.no Sosiologi, Diskurs, Minoriteter, Migrasjon, Nasjonalisme, Etnisitet, Russland
Naguib, Saphinaz Amal Professor emeritus 22854718 Privat: 22 50 11 39 (mob) s.a.naguib@ikos.uio.no Kulturhistorie, Museer og museologi, Egypt, Islam, Midtøsten, Kulturmøter, Gammelegyptisk religion, Etnisitet, SIMS
Ugelvik, Thomas Professor +47-22850218 thomas.ugelvik@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Etnisitet, EU, EØS og Europa, Rettsstaten, Straff
Varutti, Marzia Førsteamanuensis +47-22856992 marzia.varutti@ikos.uio.no Museer og museologi, Kulturhistorie, Urbefolkning, Etnisitet, Kulturmøter, Materiell kultur, Taiwan, Kina