Personer med emneord «Sosialantropologi»

Navn Telefon E-post Emneord
Abdel-Fadil, Mona Postdoktor +47-22850425 mona.abdel-fadil@media.uio.no Medier og kommunikasjon, Medier og religion, sosialantropologi, religion og kultur, Islam, Islam Online
Anderson, Astrid Seksjonsleder +47 22857170 astrid.anderson@ub.uio.no Bibliotek, Sosialantropologi, Papua Ny-Guinea, Forskning, Undervisning
Bjerregaard, Peter Seniorrådgiver +47-22845779 peter.bjerregaard@khm.uio.no Sosialantropologi, Kunst og antropologi, Visuel antropologi, Museologi, Utstillinger, Materiell kultur, Design
Engebretsen, Elisabeth Lund Førstelektor +47-22858741 e.l.engebretsen@stk.uio.no Sosialantropologi, Kina, Skeiv teori, LHBT, Globalisering, Slektskap, Feministisk teori
Fuglerud, Øivind Professor +47-22859992 +47-97022203 (mob) oivind.fuglerud@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi, Sør-Asia, Sri Lanka, Diaspora, Etnisitet, Mediering, Migrasjon, Nasjonalisme, Representasjon, Ritualer
Gowlland, Geoffrey +47-22859967 geoffrey.gowlland@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi, Øst Asia, Kina, Taiwan, Materiell kultur, Kunnskapsoverføring, Håndtverk, Arbeidserfaring
Hamelink, Akke Wendelmoet Postdoktor +47-22858704 a.w.hamelink@stk.uio.no Feministisk teori, Sosialantropologi, Kjønnsstudier, Religion, Narrative studier, Syria, Midtøsten, Kurdere, Disapora, Flyktningstudier
Karlgård, Tone Cecilie Simensen Universitetslektor +47-22859956 98649563 (mob) +47 98649563 t.c.s.karlgard@khm.uio.no Sosialantropologi, Utstillinger, museologi, Museumspedagogikk, Prosjektledelse
Kuldova, Tereza Forsker +47-22859375 tereza.kuldova@iakh.uio.no Sosialantropologi, India, Materiell kultur, Hierarki, Mote, Håndtverk, Sosial endring, Kommodifisering, Verdi, Estetisk økonomi
Larsen, Kjersti Professor +47-22859968 kjersti.larsen@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi, Indiske hav, Sør-Sudan, Islam, Ritualer og kosmologi, Religion, Mobilitet og migrasjon, Kjønn, Identitet, Performativitet
Myhre, Knut Christian Forsker +47-22845975 +4745873006 k.c.myhre@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi, Norge, Tanzania, Finansantropologi, Materiell kultur, Ritualer
Perminow, Arne Aleksej Førsteamanuensis +47-22859627 a.a.perminow@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi, Museologi, Oseania, Polynesia, Tonga, Natur og samfunn, Materiell kultur, Museal representasjon, Ritualer og kosmologi, Mobilitet og migrasjon
Pettersen, Lene Universitetslektor 41135061 lene.pettersen@media.uio.no Innovasjon, sosialantropologi, Samfunnsteori, Internett, Strategisk kommunikasjon, teknologi, Sosiale medier
Svendby, Rannveig +47-22858857 41188993 (mob) +47 41188993 rannveig.svendby@stk.uio.no Sosialantropologi, Medisinsk antropologi, Menn, Maskuliniteter, Mannsforskning, Trafikkulykker, Risikoadferd, Funksjonsnedsettelser, Rehabilitering, Kjønnsforskning, Kjønn, Skjønnhetsidealer
Vasstveit, Inger inger.vasstveit@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi
Wang, Tone Rådgiver +47-22851915 97021201 (mob) 97021201 tone.wang@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi, Utstillinger
Ween, Gro Birgit Seksjonsleder +47-22845919 47338133 (mob) 47338133 g.b.ween@khm.uio.no Arktis, Australia, Sosialantropologi, Etnografi, Urfolk, Menneske-dyr relasjoner, Verdensarv, Rettigheter, Forvaltning, Materialitet
Znotins, Ralfs Seniorkonsulent +47-22859513 ralfs.znotins@khm.uio.no Databaser, Etnografi, Katalogisering, Klassifikasjon, Sosialantropologi