Personer med emneord «SIMS»

Navn Telefon E-post Emneord
Aarseth, Mathilde Becker Stipendiat +47-22855658 +4793691559 m.b.aarseth@ikos.uio.no SIMS, Midtøsten, Syria, Islamisme, Irak, Arabisk
Arnesen, Knut Espen Universitetslektor k.e.arnesen@ikos.uio.no SIMS
Brekke, Torkel Professor +47-22844841 torkel.brekke@ikos.uio.no Religionshistorie, Fundamentalisme, Sør-Asia, Buddhisme, Religion og politikk, Hinduisme, SIMS
Brendemoen, Bernt Professor +47-22856981 bernt.brendemoen@ikos.uio.no Tyrkisk, Pamuk, Azerbaydjansk, Språkmøter, Språkhistorie, Midtøsten, SIMS
Chiti, Elena Postdoktor +47-22855591 elena.chiti@ikos.uio.no Arabic Literature, SIMS, Arabic, The Middle East, Cultural History, Egypt, Arab revolutions
Endresen, Cecilie Førsteamanuensis +47-22856706 cecilie.endresen@ikos.uio.no Religionshistorie, Religion og politikk, SIMS
Guth, Stephan Professor +47-22856783 stephan.guth@ikos.uio.no Arabisk, Midtøsten, Islam, Tyrkisk, SIMS
Hofheinz, Albrecht Førsteamanuensis +47-22856854 47285768 albrecht.hofheinz@ikos.uio.no Midtøsten, Islam, Nord-Afrika, Egypt, Sudan, Arabisk, Internett, Arabisk kultur, Manuskriptkultur, SIMS
Høigilt, Jacob Førsteamanuensis +47-22854429 41256832 jacob.hoigilt@ikos.uio.no Midtøsten, arabisk, islamisme, nyhetsmedier, sosiale bevegelser, sosiolingvistikk, SIMS
Lia, Brynjar Professor +47-22857191 brynjar.lia@ikos.uio.no Midtøsten, Islamisme, Jihadisme, SIMS
Lysa, Charlotte Stipendiat +47-22854728 charlotte.lysa@ikos.uio.no SIMS, Qatar, Saudi Arabia, kvinner, fotball
Makboul, Laila laila.makboul@ikos.uio.no Midtøsten, Islam, Arabisk, SIMS, Saudi-Arabia
Mejdell, Gunvor Professor emerita gunvor.mejdell@ikos.uio.no Arabisk, Midtøsten, Sosiolingvistikk, Oversettelsesstudier, SIMS
Mohamed, Mohab Stipendiat +47-22855585 mohab.mohamed@ikos.uio.no SIMS
Moubarak, Mary Boulos Universitetslektor +47-22854976 0047-47857680 (mob) m.b.moubarak@ikos.uio.no Arabisk, SIMS
Nordenson, Jon Postdoktor +47-22854819 jon.nordenson@ikos.uio.no Arabisk, Midtøsten, Oljepolitikk i Midtøsten, Kuwait, Egypt, Demokratisering, Aktivisme, Energi, Klima, Libanon, SIMS
Parslow, Joakim Førsteamanuensis +47-22844589 joakim.parslow@ikos.uio.no Samfunn og politikk, Midtøsten, Tyrkia, Rettssosiologi, Idehistorie, SIMS
Pepe, Teresa Førsteamanuensis +47-22854126 teresa.pepe@ikos.uio.no Arabisk, Midtøsten, Islam, Internett, Sosiale medier, Litteratur, SIMS
Skare, Erik Stipendiat +47-22854933 +47 22 85 49 33 erik.skare@ikos.uio.no Midtøsten, Palestina, Israel, SIMS, Palestinsk Islamsk Jihad
Sogge, Erling Lorentzen Stipendiat +47-22844509 e.l.sogge@ikos.uio.no SIMS, Midtøsten
Stene, Nora Førsteamanuensis +47-22844068 nora.stene@ikos.uio.no Religionshistorie, Kristendom, Jødedom, Islam, Midtøsten, Religion og kjønn, Religion og barn, Den koptiske kirke, SIMS
Tuastad, Dag Henrik Førstelektor +47-22844165 d.h.tuastad@ikos.uio.no Midtøsten, Israel, Palestina, SIMS
Türker-Van der Heiden, Emel Førsteamanuensis +47-22857735 e.t.v.d.heiden@ikos.uio.no Tyrkisk, Lingvistikk, Sosiolingvistikk, Tospråklighet, Kodeveksling, Midtøsten, SIMS
Utvik, Bjørn Olav Instituttleder +47-22856808 +47-97133256 (mob) b.o.utvik@ikos.uio.no Midtøsten, Oljepolitikk i Midtøsten, Islamisme, Religion og politikk, Egypt, Iran, SIMS
Vines, Lasse Førsteamanuensis +47-22840940 lasse.vines@fys.uio.no Diffusjon, Punkt defekter, Halvledere, SIMS, DLTS, SPM
Vogt, Kari Emerita kari.vogt@ikos.uio.no Koptisk religion, Kjønn og religion, Religionshistorie, Islam, SIMS
Wigen, Einar Førsteamanuensis +47-22858239 einar.wigen@ikos.uio.no Tyrkisk, Tyrkia, Sentral-Asia, Midtøsten, Politisk islam, SIMS
Zehad, Zehad Sabry Mohamed Universitetslektor +47-22854429 +47 93008303 z.s.m.zehad@ikos.uio.no SIMS, Midtøsten
Zorgati, Ragnhild Johnsrud Førsteamanuensis +47-22856855 r.j.zorgati@ikos.uio.no Religionshistorie, Islam, Midtøsten, Nord-Afrika, Litteraturvitenskap, SIMS
Ørum, Olav Gjertsen Stipendiat +47-22854436 92027533 (mob) +47 92027533 o.g.orum@ikos.uio.no Arabisk, Hebraisk, Semittisk, Judeoarabisk, Sosiolingvistikk, Islam, Midtøsten, Egypt, SIMS