Personer med emneord «Religion»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Ola Gunhildrud Berta Berta, Ola Gunhildrud Doctoral Research Fellow +47 95970180 o.g.berta@sai.uio.no identity, Material culture, Oceania, Waste, Globalization, Religion, Power
Bilde av Tom  Bratrud Bratrud, Tom Stipendiat Kontor: +47 22855105 Mobil: +47 99457861 tom.bratrud@sai.uio.no Vanuatu, Verdensbilder, sosial organisasjon, religion, kristendom, Melanesia, Oseania, endring, moralitet, Verdier
Bilde av Rune Flikke Flikke, Rune Associate Professor +47-22857571 +47-91163956 rune.flikke@sai.uio.no Medical Anthropology, Nature/culture, Religion, Rituals, South Africa
Bilde av Rune Flikke Flikke, Rune Førsteamanuensis +47-22857571 +47-91163956 rune.flikke@sai.uio.no Religion, Natur/kultur, Medisinsk antropologi, Afrika, Ritualer, Malawi
Bilde av Kaja Berg Hjukse Hjukse, Kaja Berg Doctoral Research Fellow +47-92486575 k.b.hjukse@sai.uio.no Medical Anthropology, Religion, Gender, Southeast Asia, Social change, Myanmar, Buddhism
Bilde av Kaja Berg Hjukse Hjukse, Kaja Berg Stipendiat 92486575/22845970 k.b.hjukse@sai.uio.no Religion, Sørøst-Asia, Myanmar, Buddhisme, Medisinsk antropologi, Kjønn, Sosial endring
Bilde av Signe Howell Howell, Signe Professor emerita s.l.howell@sai.uio.no Adoption, Biotechnology, Emotions, Fertility, Gifts/commodities, Religion, Rituals, Social organisation, Kinship, Gender, Ecological anthropology
Bilde av Signe Howell Howell, Signe Professor emerita 228 55620 s.l.howell@sai.uio.no Indonesia, Malaysia, Adopsjon, Bioteknologi, Gave/vare, Religion, Ritualer, Sosial organisasjon, Emosjoner, Fertilitet, Slektskap, Økologisk antropologi, Kjønn
Bilde av Tone Høgblad Høgblad, Tone Stipendiat tone.hogblad@sai.uio.no Sosial endring, Norge, Økonomisk antropologi, Religion, Kristendom, Politikk, Likhet, Norden
Bilde av Tone Høgblad Høgblad, Tone Doctoral Research Fellow tone.hogblad@sai.uio.no Economic anthropology, Nordic culture, Social change, Norway, Religion, Christianity, Politics
Bilde av Thorgeir Kolshus Kolshus, Thorgeir Førsteamanuensis 22854246 99550231 thorgeir.kolshus@sai.uio.no Politikk, Utvikling, Stillehavet, Vanuatu, Religion, Ritualer, India
Bilde av Jon Henrik Ziegler Remme Remme, Jon Henrik Ziegler Associate professor +47-22854042 j.h.remme@sai.uio.no Religion, Rituals, Christianity, Animism, Southeast Asia, Kinship, Social organisation, Philosophy, Ontology, Taboos, Personhood, Symbols