Personer med emneord «Religion»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Ola Gunhildrud Berta Berta, Ola Gunhildrud Doctoral Research Fellow +47 95970180 o.g.berta@sai.uio.no Globalization, Power, Religion, Material culture, Oceania, identity, Waste
Bilde av Tom  Bratrud Bratrud, Tom Stipendiat Kontor: +47 22855105 Mobil: +47 99457861 tom.bratrud@sai.uio.no Melanesia, Oseania, Vanuatu, Verdensbilder, sosial organisasjon, endring, religion, kristendom, moralitet, Verdier
Bilde av Rune Flikke Flikke, Rune Associate Professor +47-22857571 +47-91163956 rune.flikke@sai.uio.no Medical Anthropology, Nature/culture, Religion, Rituals, South Africa
Bilde av Rune Flikke Flikke, Rune Førsteamanuensis +47-22857571 +47-91163956 rune.flikke@sai.uio.no Medisinsk antropologi, Natur/kultur, Religion, Ritualer, Afrika, Malawi
Bilde av Kaja Berg Hjukse Hjukse, Kaja Berg Doctoral Research Fellow +47-92486575 k.b.hjukse@sai.uio.no Medical Anthropology, Social change, Religion, Buddhism, Gender, Myanmar, Southeast Asia
Bilde av Kaja Berg Hjukse Hjukse, Kaja Berg Stipendiat 92486575/22845970 k.b.hjukse@sai.uio.no Medisinsk antropologi, Sosial endring, Religion, Buddhisme, Kjønn, Myanmar, Sørøst-Asia
Bilde av Signe Howell Howell, Signe Professor emerita s.l.howell@sai.uio.no Adoption, Biotechnology, Emotions, Fertility, Gifts/commodities, Religion, Rituals, Social organisation, Kinship, Gender, Ecological anthropology
Bilde av Signe Howell Howell, Signe Professor emerita 228 55620 s.l.howell@sai.uio.no Indonesia, Malaysia, Adopsjon, Bioteknologi, Emosjoner, Fertilitet, Gave/vare, Religion, Ritualer, Sosial organisasjon, Slektskap, Kjønn, Økologisk antropologi
Bilde av Tone Høgblad Høgblad, Tone Doctoral Research Fellow tone.hogblad@sai.uio.no Religion, Christianity, Politics, Social change, Economic anthropology, Nordic culture, Norway
Bilde av Tone Høgblad Høgblad, Tone Stipendiat tone.hogblad@sai.uio.no Religion, Kristendom, Politikk, Likhet, Sosial endring, Økonomisk antropologi, Norden, Norge
Bilde av Thorgeir Kolshus Kolshus, Thorgeir Førsteamanuensis 22854246 99550231 thorgeir.kolshus@sai.uio.no Politikk, Religion, Ritualer, Utvikling, Stillehavet, Vanuatu, India
Bilde av Jon Henrik Ziegler Remme Remme, Jon Henrik Ziegler Associate professor +47-22854042 j.h.remme@sai.uio.no Religion, Rituals, Christianity, Animism, Southeast Asia, Kinship, Social organisation, Philosophy, Ontology, Taboos, Personhood, Symbols