Personer med emneord «Religion og politikk»

Navn Telefon E-post Emneord
Elstad, Hallgeir Professor +47-22850340 +47-90035470 (mob) hallgeir.elstad@teologi.uio.no Norsk kirkehistorie, Protestantisme, Religion og politikk, Religion og estetikk, Diakoni, Religion i skolen, Religionssosiologi
Endresen, Cecilie Førsteamanuensis +47-22856706 cecilie.endresen@ikos.uio.no Religionshistorie, islam og kristendom i Sørøsteuropa, Religion og politikk, religionsmøter, albansk, rumensk, SIMS
Endsjø, Dag Øistein Professor 22854918 99043311 (mob) d.o.endsjo@hf.uio.no Religionshistorie, Kristendom, Religion og kjønn, Seksualitetshistorie, Religion og politikk, Menneskerettigheter, Religion og populærkultur, Antikken, Folkereligiøsitet, Ritualer, Død og udødelighet
Frøystad, Kathinka Professor +47-22854790 kathinka.froystad@ikos.uio.no India, Antropologi, Religion og politikk, Kosmopolitisme, Kaste, Klasse
Hafstad, Kjetil Professor emeritus +47-22850322 kjetil.hafstad@teologi.uio.no Dogmatikk, Hermeneutikk, Kontekstuell teologi, Etikk, Kjønn og teologi, Religion og politikk
Horsfjord, Vebjørn L. Postdoktor 22850376 +47 975 15 075 vebjorn.horsfjord@teologi.uio.no Interreligiøse studier - Religionsdialog, Religion og politikk, Sekularitet
Keller, Markus Universitetslektor +47-22841962 markus.keller@teologi.uio.no Religion og politikk, religion og konflikt, opprørsmekanismer
Kloster, Sven Thore Stipendiat +47-22850362 48256847 (mob) 48256847 s.t.kloster@teologi.uio.no Dogmatikk, Systematisk teologi, Hermeneutikk, Religionsfilosofi, Protestantisme, Kontekstuell teologi, Religion og politikk, Interreligiøse studier - Religionsdialog
Leirvik, Oddbjørn Birger Professor +47-22850363 o.b.leirvik@teologi.uio.no Interreligiøse studier - Religionsdialog, Islam, Jesus, Religion i skolen, Religion og politikk, Sekularitet, samvittighet
Mjaaland, Marius Timmann Professor +47 46 77 99 97 m.t.mjaaland@teologi.uio.no Religionsfilosofi, Dogmatikk, Religion og politikk, Sekularitet, Protestantisme
Norderval, Øyvind Professor +47-22850386 oyvind.norderval@teologi.uio.no Oldkirke, Patristikk, Allmenn kirkehistorie, Teologihistorie, Antikk kultur og religion, Historiske religionsstudier, Kanon, Kjetteri, Hermeneutikk, Norsk kirkehistorie, Nasjonalisme og religion, Religion og politikk, Religion og estetikk
Rots, Aike Peter Førsteamanuensis +47-22858385 a.p.rots@ikos.uio.no Japansk, Japan, Shinto, Natur og miljø, Kultur og samfunn, Religion og politikk, Øst- og Sørøst-Asia
Samuelsen, Guro Warhuus +47-22854487 41104558 (mob) 41104558 g.w.samuelsen@ikos.uio.no Sør-Asia, Politisk kultur, Kaste, Hindi, Religion og politikk, India
Sigurdsson, Jon Vidar Professor +47-22841955 97149914 (mob) +47 97149914 j.v.sigurdsson@iakh.uio.no Island, Norge, Skandinavia, Historie, Middelalder, Vikingtid, Kristendom, Norrøn religion, Kirkehistorie, Kulturhistorie, Vikinger, Politisk kultur, Sosialhistorie, Religion og politikk
Stensvold, Anne Professor +47-22854932 0047-47019562 anne.stensvold@ikos.uio.no Religionshistorie, Kristendom, Religion og politikk
Thorkildsen, Dag Professor +47-22850315 dag.thorkildsen@teologi.uio.no Norsk kirkehistorie, Nasjonalisme og religion, Protestantisme, Teologihistorie, Religion og politikk, Systematisk teologi
Tikhonov, Vladimir Professor +47-22857118 vladimir.tikhonov@ikos.uio.no Korea, Koreansk, Religion og politikk, Buddhisme
Trangerud, Hanne Amanda Stipendiat +47-22854911 h.a.trangerud@ikos.uio.no Religionshistorie, Kristendom, Evangelicals, Religion og politikk, Religion og helse
Tønnessen, Aud Valborg Dekan +47-22850339 +47-99383605 (mob) a.v.tonnessen@teologi.uio.no Norsk kirkehistorie, Protestantisme, Religion og politikk, Religion og medborgerskap, Diakoni
Utvik, Bjørn Olav Professor, Instituttleder +47-22856808 +47-97133256 (mob) b.o.utvik@ikos.uio.no Midtøsten, Oljepolitikk i Midtøsten, Islamisme, Religion og politikk, Egypt, Iran, SIMS
Van Den Breemer, Rosemarie Stipendiat +47-22850344 r.v.d.breemer@teologi.uio.no Religion og politikk, Islam, Sekularitet, Religionssosiologi
Wellens, Koen Førsteamanuensis +47 22856790 + 47 90512313 (mob) koenraad.wellens@ikos.uio.no Kina, samfunn, religion, religion og politikk, etniske minoriteter
Årsheim, Helge Postdoktor +47-22850364 41472911 (mob) helge.arsheim@teologi.uio.no Religion og politikk, Sekularitet, Komparative religionsstudier, Religionssosiologi