Personer med emneord «Pedagogikk»

Navn Telefon E-post Emneord
Aadland, Kristin +47-95158761 kristin.aadland@iped.uio.no Pedagogikk, Muntlig fortelling, Muntlig ferdighet, Språk, Identitet
Afsar, Azita Universitetslektor +47-22857326 azita.afsar@iped.uio.no Pedagogikk, Didaktikk, Danning, Kunnskap i skolen, Læreplanstudier, Organisering og styring av utdanningsinstitusjoner, Pedagogiske grunnlagsspørsmål, Utdanningsreformer, Systemteori
Afshin, Parisa Stipendiat +47-22858326 parisa.afshin@iped.uio.no Pedagogikk, Innovasjon, Organisasjonsteori, Entreprenørskap
Amundrud, Anja Stipendiat +47-22840720 anja.amundrud@iped.uio.no Pedagogikk, Digitale læringsomgivelser, Dialog i klasserommet
Andersen, Renate Stipendiat +47-22840709 renate.andersen@iped.uio.no Pedagogikk, Brukerdrevet innovasjon, Sosiale medier, Arbeidslivslæring
Andreassen, Ingvild Solberg Seniorrådgiver +47-22859928 +47-91649293 (mob) i.s.andreassen@khm.uio.no Nettredaktør, Nettpublisering, Sosial media, pedagogikk
Arnseth, Hans Christian Førsteamanuensis og forskningsleder +47-22855348 +47-92245443 (mob) h.c.arnseth@iped.uio.no Pedagogikk, Identitetprosesser og læring, IKT og læring, Klasseromsforskning, Kunnskap i skolen, Moderne oppvekst, Kvalitativ metodologi
Beck, Christian Førsteamanuensis emeritus +47-22856162 c.w.beck@iped.uio.no Pedagogikk, Samfunnsrettet pedagogikk, Sosialisering, Hjemmeundervisning, deskoling
Beck, Eevi Elisabeth Professor +47-22854259 e.e.beck@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, vitenskaps- og kunnskapssosiologi
Bekele, Teklu Førstelektor +47-22855367 teklu.bekele@iped.uio.no Pedagogikk, Høyere utdanning, Komparative og internasjonale studier, IKT og læring
Bjerknes, Audun Rådgiver +4792205729 audun.bjerknes@usit.uio.no Regi, Foto, Videoproduksjon, Dokumentarfilm, Pedagogikk, Læringsteknologi, Digitale medier, MOOC
Boman, Arild Førsteamanuensis emeritus +47-22840731 arild.boman@iped.uio.no Pedagogikk, Kommunikasjon, Elektronisk kunst, Kunnskapskanalen
Brante, Eva Wennås Postdoktor +47-22855340 +47-90886479 e.w.brante@iped.uio.no Pedagogikk, Leseforståelse og tekstbasert læring, Dysleksi
Brock-Utne, Birgit Professor emeritus +47-22855394 birgit.brock-utne@iped.uio.no Pedagogikk, Komparative og internasjonale studier
Bråten, Ivar Professor +47-22855282 ivar.braten@iped.uio.no Pedagogikk, Leseforståelse og tekstbasert læring
Buchert, Lene Professor +47-22855985 lene.buchert@iped.uio.no Pedagogikk, Komparative og internasjonale utdanningsstudier
Christidou, Dimitra Postdoktor +47-22855491 dimitra.christidou@iped.uio.no Pedagogikk, Museum, Utdanning og teknologi
Damsa, Crina Førsteamanuensis +47-22840725 crina.damsa@iped.uio.no Pedagogikk, Høyere utdanning, Samarbeidslæring, Designbasert forskning, Kvalitativ metodologi
Dolonen, Jan Arild Senioringeniør +47-22840727 j.a.dolonen@uv.uio.no Pedagogikk, IKT og læring
Engelsen, Britt Ulstrup Professor emeritus +47-22855281 b.u.engelsen@iped.uio.no Pedagogikk, Læreplanstudier, Utdanningsreformer
Engeness, Irina Førstelektor +47-22840824 irina.engeness@iped.uio.no Pedagogikk, sosio- kulturell teori, IKT og læring
Enqvist-Jensen, Cecilie Universitetslektor +47-22841221 cecilie.enqvist-jensen@iped.uio.no Pedagogikk, Universitetspedagogikk, Høyere utdanning
Erstad, Ola Instituttleder +47-22855216 +47-92421396 (mob) ola.erstad@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Klasseromsforskning, Kunnskap i skolen, Moderne oppvekst, Skoleutvikling, Formell og uformell læring
Esterhazy, Rachelle Stipendiat +47-22858113 rachelle.esterhazy@iped.uio.no Pedagogikk, Høyere utdanning
Ferguson, Leila Postdoktor +47-22857637 l.e.ferguson@iped.uio.no Pedagogikk, Leseforståelse og tekstbasert læring, epistemiske oppfatninger
Fremstad, Ester Universitetslektor +47-22857305 +47-41414620 (mob) +47-41414620 ester.fremstad@iped.uio.no Pedagogikk, Høyere utdanning, Læring, Undervisning, Etikk, Universitetspedagogikk, Danning
Frøjd, Ylva Stipendiat ylva.frojd@iln.uio.no Scanguilt, Operasjon Dagsverk, Retorikk, Pedagogikk, Sakprosa, Skole
Frøytlog, Jo Inge Johansen Stipendiat +47-22840595 j.i.j.froytlog@iped.uio.no Pedagogikk, Digitale læringsomgivelser, Dialog i klasserommet, Kvalitativ metodologi, Kvantitativ metodologi
Gilje, Øystein Førsteamanuensis +47-22858186 oystein.gilje@ils.uio.no Pedagogikk, Barn og ungdoms utdanningsforløp, IKT og læring, Kunnskap i skolen, Moderne oppvekst
Githanga, Margaret Mumbi Stipendiat +47-22857481 m.m.githanga@iped.uio.no Pedagogikk, Spesialpedagogikk, Lærerutdanning
Gjesme, Torgrim Professor emeritus torgrim.gjesme@iped.uio.no Pedagogikk, Motivasjon, Lære å prestere
Grøttum, Per Professor +47-22852457 +47-92023009 (mob) per@medisin.uio.no Føtal biometri, E-læring, Pedagogikk, Digital eksamen
Grøver, Vibeke Professor +47-22857601 vibeke.grover@iped.uio.no Pedagogikk, Leseforståelse og tekstbasert læring, Minoritetsspråklige barn og unge, Språkutvikling og språkvansker
Hagen, Åste Marie Mjelve Forsker +47-22857025 a.m.m.hagen@iped.uio.no Pedagogikk, Leseforståelse og tekstbasert læring, Språk og leseforståelse, Mixed Methods research
Hasu, Mervi Anneli Førsteamanuensis +47-22854336 m.a.hasu@iped.uio.no Pedagogikk, Arbeidslivslæring
Hegna, Kristinn Førsteamanuensis +47-22840711 kristinn.hegna@iped.uio.no Pedagogikk, Moderne oppvekst, Barn og ungdoms utdanningsforløp, Identitet, Kjønn, Etnisitet, Seksualitet, Sosial ulikhet og utdanning, Yrkesfag, Overganger, Kvalitativ metodologi, Kvantitative utdanningsanalyser
Heller, Mia Cecilie Stipendiat +47-22855517 m.c.heller@iped.uio.no Pedagogikk, Minoritetsspråklige barn og unge, Lese- og skrivevansker
Hjardemaal, Finn R. Førsteamanuensis +47-22855296 f.r.hjardemaal@iped.uio.no Pedagogikk, Danning, Læreplanstudier, Pedagogiske grunnlagsspørsmål, Kvalitativ metodologi, Kvantitativ metodologi, Oppdragelesesteori, Lærerutdanningsforskning
Hogstad, Kjetil Horn Stipendiat +47-22844883 k.h.hogstad@iped.uio.no Pedagogikk, Pedagogisk filosofi, Danning
Hohr, Hansjörg Professor +47-22855287 hansjorg.hohr@iped.uio.no Pedagogikk, Pedagogisk filosofi, Estetikk, Lek, Folkeeventyr, Danning, Demokrati
Hovdhaugen, Elisabeth Førsteamanuensis elisabeth.hovdhaugen@iped.uio.no Pedagogikk, Høyere utdanning, Utdanningsreformer
Ingulfsen, Line Stipendiat +47-22852920 +4797599159 line.ingulfsen@ils.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Multimodalitet, Literacy, Læremidler, sosiokulturell teori
Jarning, Harald Førsteamanuensis +47-22856283 harald.jarning@iped.uio.no Pedagogikk, Utdanningshistorie, Didaktikk, Lærerutdanning
Jensen, Karen Professor +47-22855357 karen.jensen@iped.uio.no Pedagogikk, Høyere utdanning, Profesjonskunnskap, Profesjonslæring
Jordell, Karl Øyvind Professor +47-22855382 k.o.jordell@iped.uio.no Pedagogikk, Lærerutdanning, Lærerutdanningsforskning
Jornet Gil, Alfredo Postdoktor +47-22840146 95156142 (mob) a.j.gil@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Meningsdanning, Læringskontekst, Blandede virkeligheter
KIeven, Thor Arnfinn Førsteamanuensis emeritus +47-22856162 t.a.kleven@iped.uio.no Pedagogikk, Kvantitativ metodologi, Kvalitativ metodologi, Lærerutdanningsforskning, Klasseromsforskning
Karseth, Berit Professor +47-22855292 berit.karseth@iped.uio.no Pedagogikk, Høyere utdanning, Læreplanstudier, Utdanningsreformer
Kaurel, Jon Stipendiat +47-22845318 jon.kaurel@iped.uio.no Pedagogikk, Lek, Barnehage, Utdanningspolitikk, Demokrati, Oppdragelse, Danning
Kiili, Carita Postdoktor +47-22857780 c.p.s.kiili@iped.uio.no Pedagogikk, Leseforståelse og tekstbasert læring, Digitale læringsomgivelser
Kindt, Marianne Takvam Stipendiat +47-22840826 m.t.kindt@iped.uio.no Pedagogikk, Høyere utdanning, Arbeidsliv, Integrering, Narrativ analyse
Kirsebom, Caro Stipendiat +47-22840915 48294349 (mob) +47-48294349 caro.kirsebom@iped.uio.no Pedagogikk, Lærerutdanningsforskning
Klette, Kirsti Professor +47-22855285 kirsti.klette@ils.uio.no Læring og utdanning, Pedagogikk, Klasseromsforskning, Videoanalyse, Læringsutbytte
Kluge, Anders Forsker +47-22840710 anders.kluge@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Interaksjonsdesign
Kucherenko, Svitlana Stipendiat +47-22840854 svitlana.kucherenko@iped.uio.no Pedagogikk, Minoritetsspråklige barn og unge, Tospråklig utvikling, Språk og leseforståelse
Kvernbekk, Tone Professor og stedfortrendende instituttleder +47-22858164 tone.kvernbekk@iped.uio.no Pedagogikk, Pedagogiske grunnlagsspørsmål, Pedagogisk filosofi
Lahn, Leif Christian Professor +47-22857076 +47-99557448 (mob) l.c.lahn@iped.uio.no Pedagogikk, Arbeidslivslæring, IKT og læring, Kvalitativ metodologi, Voksenopplæring
Landfald, Ørjan Flygt Universitetslektor +47-22855303 +47-97702706 o.f.landfald@iped.uio.no Pedagogikk, Undervisning
Lauglo, Jon Professor emeritus +47-22855381 jon.lauglo@iped.uio.no Pedagogikk, Klasse ulikhet og utdanning, Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Kvantitative utdanningsanalyser, Minoritetsspråklige barn og unge, Organisering og styring av utdanningsinstitusjoner, Yrkesutdanning, Samfunnsfag
Lervåg, Arne Ola Professor +47-22844701 a.o.lervag@iped.uio.no Leseforståelse og tekstbasert læring, Minoritetsspråklige barn og unge, Språkutvikling og språkvansker, Pedagogikk
Lie, Suzanne Stiver Professor Emerita +47-22144397 +47-93693597 (mob) s.s.lie@iped.uio.no Utdanningssosiologi, Kvinne og Kjønnstudier, Komparative og internasjonale studier, multikulturell utdannelse, pedagogikk
Lieberg, Sigmund Professor emeritus sigmund.lieberg@iped.uio.no Pedagogikk, Didaktikk, Skoleutvikling
Liu, Fengshu Professor +47-22856163 fengshu.liu@iped.uio.no Pedagogikk, Ungdom, Kjønn, Kjønnsforskning, Generasjon, Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Moderne oppvekst, Identitetprosesser og læring, Danning, Kina, Norge, kvalitative metoder
Luimes, Maike Stipendiat +47-22858578 maike.luimes@iped.uio.no Pedagogikk, Didaktikk, Læreplanstudier, Utdanningsreformer, Danning
Lycke, Kirsten Hofgaard Professor emeritus +47-22855394 k.h.lycke@iped.uio.no Pedagogikk, Høyere utdanning, Rådgivning og innovasjon, Universitetspedagogikk, Kvalitetssikring og vurdering
Løvlie, Lars Professor Emeritus +47-40248461 (mob) lars.lovlie@iped.uio.no Pedagogikk, Danning, Pedagogiske grunnlagsspørsmål
Maassen, Peter Professor +47-22844122 peter.maassen@iped.uio.no Pedagogikk, Høyere utdanning
Mahrdt, Helgard Statsstipendiat +47-22856974 +47-99356894 (mob) helgard.mahrdt@iped.uio.no Pedagogikk, Pedagogiske grunnlagsspørsmål
Mørch, Anders Professor +47-22840713 48021736 (mob) +47-48021736 anders.morch@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Arbeidslivslæring, Læring gjennom design, Samarbeidslæring, Sosioteknisk design, Læringsanalyse, Forskerutdanning
Nerland, Monika Bærøe Professor +47-22858172 m.b.nerland@iped.uio.no Pedagogikk, Profesjonskunnskap, Profesjonsutdanning, Høyere utdanning, Arbeidslivslæring, Kunnskapspraksiser
Nesje, Katrine 95769090 (mob) 22857612 / 004795769090 katrine.nesje@ils.uio.no Læring og utdanning, Pedagogikk
Niemivirta, Markku Førsteamanuensis +47-22857778 markku.niemivirta@iped.uio.no Pedagogikk, Læring, Motivasjon, Nevrologi
Olaussen, Bodil Stokke Professor emeritus +47-22844406 b.s.olaussen@iped.uio.no Pedagogikk, Leseforståelse og tekstbasert læring
Omland, Maren Stipendiat +47-22840714 maren.omland@iped.uio.no Pedagogikk, Dialog i klasserommet, Digitale læringsomgivelser, Norskdidaktikk
Oswald, Emily C Stipendiat +47- 22840732 e.c.oswald@iped.uio.no Pedagogikk, Museum, Digitale læringsomgivelser, Digitalt kulturvern
Rasmussen, Ingvill Førsteamanuensis +47-22840749 ingvill.rasmussen@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Samarbeidslæring, Kvalitativ metodologi, Sosiale medier, Samtaler, Klasseromsforskning, Literacy, Rådgivning, Design-based research, Dialog i klasserommet, 21st century skill
Rogde, Kristin Forsker +47-22857802 kristin.rogde@iped.uio.no Pedagogikk, Leseforståelse, Leseutvikling, Tospråklig utvikling
Rudberg, Monica Ylva Helene Professor emeritus +47-22855369 +47-97490420 (mob) m.y.h.rudberg@iped.uio.no Pedagogikk, Kjønn, Ungdom, Psykososial teori, Identitet, Moderne oppvekst
Rydland, Veslemøy Professor +47-22844776 veslemoy.rydland@iped.uio.no Pedagogikk, Minoritetsspråklige barn og unge, Språk og kommunikasjon, Leseforståelse og tekstbasert læring, Tospråklig utvikling, Rådgivning, Innovasjon, Sosioemosjonell utvikling
Sandøy, Mari Hustad Stipendiat +47-22840952 92819540 (mob) m.h.sandoy@iped.uio.no Pedagogikk, Tekstbasert læring, Tospråklig utvikling, Identitet og språk
Sivesind, Kirsten Førsteamanuensis +47-22857609 kirsten.sivesind@iped.uio.no Pedagogikk, Utdanningsreformer, Utdanningspolitikk, Læreplanstudier, Undervisning, Utdanningsledelse, Komparative og internasjonale utdanningsstudier
Skaar, Bjørn Førsteamanuensis +47-22840705 +47-98234696 (mob) bjorn.skaar@iped.uio.no Pedagogikk, Audiovisuell produksjon, Undervisningscase, digitale læringsomgivelser, Spesialpedagogikk, Universell utforming
Skodvin, Arne Førsteamanuensis emeritus +47-22855391 arne.skodvin@iped.uio.no Universitetspedagogikk, Kommunikasjon, Læringsutbytte, Pedagogikk
Smedsrud, Jørgen Stipendiat +47-22854043 jorgen.smedsrud@iped.uio.no Pedagogikk, Evnerike barn, Psykososiale vansker, Lærerrollen, Motivasjon, Lærevansker, Kvalitativ metodologi
Solbrekke, Tone Dyrdal Professor +47-22844408 +47-91350516 (mob) t.d.solbrekke@iped.uio.no Pedagogikk, Høyere utdanning, Profesjonelt ansvar, Profesjonsutdanning, Utdanningspolitikk, Danning, Komparative og internasjonale utdanningsstudier
Stang Lund, Elisabeth Stipendiat +47-22855528 e.s.lund@iped.uio.no Pedagogikk, Leseforståelse, Kildevurdering
Steier, Rolf Postdoktor 90692626 rolf.steier@iped.uio.no Pedagogikk, Læringsarenaer, Teknologibasert læring, Design, Interaksjon
Stensaker, Bjørn Professor +47-22844472 bjorn.stensaker@iped.uio.no Pedagogikk, Organisering og styring av utdanningsinstitusjoner, Høyere utdanning, Utdanningsreformer, Utdanningsledelse, Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Rådgivning og innovasjon, IKT og læring
Stenseth, Tonje Stipendiat +47-22845837 tonje.stenseth@ils.uio.no Læring, Leseforståelse og tekstbasert læring, Lesestrategier, Motivasjon, Pedagogikk
Strand, Mette Førstekonsulent +47-22845607 mette.strand@iped.uio.no Pedagogikk, Studieadministrasjon, Bachelor i pedagogikk, Comparative and International Education Master Program
Strand, Torill Professor +47-22855388 torill.strand@iped.uio.no Pedagogikk, Pedagogisk filosofi, Demokrati
Straume, Ingerid Førstebibliotekar +47-22844269 ingerid.straume@ub.uio.no Akademisk skriving, Litteratursøk, Systematiske oversikter, Undervisning, Veiledning, Pedagogikk, Bærekraftig utvikling, Tverrfaglighet, Pedagogisk filosofi
Strømsø, Helge Ivar Professor/ Prodekan for forskning +47-22858188 h.i.stromso@iped.uio.no Pedagogikk, Høyere utdanning, Leseforståelse og tekstbasert læring
Sweetman, Rachel Stipendiat +47-22852897 rachel.sweetman@iped.uio.no Pedagogikk, Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Læringsutbytte, Indikatorer i høyere utdanning, Resultatmål
Talberg, Niri niri.talberg@iped.uio.no Pedagogikk, Kvantitativ metodologi, Ungdom og spill, Sosialisering, Dropout, Læring
Tronsmo, Eli Stipendiat +47-22854072 eli.tronsmo@iped.uio.no Pedagogikk, Profesjonskunnskap, Profesjonslæring, Læreres læring, Kunnskapskulturer
Ulvund, Stein Erik Professor +47-22854252 s.e.ulvund@iped.uio.no Pedagogikk, Barn i risiko, Forebygging, Longitudinell læring, Psykisk helse, Relasjonsteori, Tidlig intervensjon
Wittek, Anne Line Professor +47-22858515 a.l.wittek@iped.uio.no Pedagogikk, Høyere utdanning, Profesjonsutdanning, Veiledning, Sosiokulturell teori, Skrivepedagogikk, Lærerutdanning
de Lange, Thomas Førsteamanuensis +47-22858558 t.d.lange@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Aktivitetsteori, interaksjonsanalyse, Universitetspedagogikk
de Sousa, Filipa Stipendiat +47-22840953 f.d.sousa@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Læringsprosesser, Sosial utvikling
Østerud, Svein Professor emeritus +47-22840785 svein.osterud@iped.uio.no Pedagogikk, Literacy, Læreplan, Digitale læringsomgivelser
Øzerk, Kamil Professor +47-22855347 kamil.ozerk@iped.uio.no Pedagogikk, Klasseromsforskning, Leseforståelse og tekstbasert læring, Læreplanstudier, Læringsutbytte, Minoritetsspråklige barn og unge, Tilpasset og inkluderende opplæring, Utdanningsreformer