Personer med emneord «Pedagogikk»

Navn Telefon E-post Emneord
Afsar, Azita Universitetslektor +47-22857326 azita.afsar@iped.uio.no Didaktikk, Læreplanstudier, Pedagogiske grunnlagsspørsmål, Pedagogikk, Danning, Organisering og styring av utdanningsinstitusjoner, Kunnskap i skolen, Utdanningsreformer, Systemteori
Afshin, Parisa Stipendiat +47-22858326 parisa.afshin@iped.uio.no Pedagogikk, Entreprenørskap, Organisasjonsteori, Innovasjon
Amundrud, Anja Stipendiat +47-22840720 anja.amundrud@iped.uio.no Pedagogikk, Digitale læringsomgivelser, Dialog i klasserommet
Andersen, Renate Stipendiat +47-22840709 renate.andersen@iped.uio.no Brukerdrevet innovasjon, Pedagogikk, Arbeidslivslæring, Sosiale medier
Andreassen, Ingvild Solberg Seniorrådgiver +47-22859928 +47-91649293 (mob) i.s.andreassen@khm.uio.no Sosial media, pedagogikk, Nettredaktør, Nettpublisering
Arnseth, Hans Christian Professor og forskningsleder +47-22855348 +47-92245443 (mob) h.c.arnseth@iped.uio.no Pedagogikk, Identitetprosesser og læring, IKT og læring, Klasseromsforskning, Kunnskap i skolen, Moderne oppvekst, Kvalitativ metodologi
Beck, Christian Førsteamanuensis emeritus +47-22856162 c.w.beck@iped.uio.no Pedagogikk, Samfunnsrettet pedagogikk, Sosialisering, Hjemmeundervisning, Deskoling
Beck, Eevi Elisabeth Professor +47-22854259 e.e.beck@iped.uio.no vitenskaps- og kunnskapssosiologi, IKT og læring, Pedagogikk
Bekele, Teklu Førstelektor +47-22855367 teklu.bekele@iped.uio.no Pedagogikk, Høyere utdanning, IKT og læring, Komparative og internasjonale studier
Bjerknes, Audun Regissør 92205729 92205729 (mob) +4792205729 audun.bjerknes@link.uio.no Regi, Foto, Film/videoproduksjon, Dokumentarfilm, Pedagogikk, Læringsteknologi, Digitale medier, MOOC, digitale læringsomgivelser
Boman, Arild Førsteamanuensis emeritus +47-22840700 arild.boman@iped.uio.no Pedagogikk, Kommunikasjon, Elektronisk kunst, Kunnskapskanalen
Bostad, Inga Professor +47-22842035 +47-93085191 (mob) inga.bostad@iped.uio.no Filosofi, Danning, Pedagogikk, Pedagogiske grunnlagsspørsmål, Ex.phil., Språkfilosofi, Skeptisisme, Anvendt filosofi, Anderledeshet, Pedagogisk filosofi, Erkjennelsesteori
Brock-Utne, Birgit Professor emeritus +47-22855394 birgit.brock-utne@iped.uio.no Pedagogikk, Komparative og internasjonale studier
Bråten, Ivar Professor +47-22855282 ivar.braten@iped.uio.no Leseforståelse og tekstbasert læring, Pedagogikk
Buchert, Lene Professor +47-22855985 lene.buchert@iped.uio.no Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Pedagogikk
Christidou, Dimitra Postdoktor +47-22855491 dimitra.christidou@iped.uio.no Museum, Utdanning og teknologi, Pedagogikk
Damsa, Crina Førsteamanuensis +47-22840725 crina.damsa@iped.uio.no Pedagogikk, Høyere utdanning, Samarbeidslæring, Designbasert forskning, Kvalitativ metodologi
Dolonen, Jan Arild Senioringeniør +47-22840727 j.a.dolonen@uv.uio.no Pedagogikk, IKT og læring
Ebeltoft, Nini Førstebibliotekar +47-22856247 nini.ebeltoft@ub.uio.no Pedagogikk, Forskningsbibliotek, Systematiske kunnskapsoversikter, Nettbaserte utdanningsprogrammer, Utdanningsledelse, Undervisning, Lesson Study, Veiledning, Tverrfaglighet, Menneskerettighetsundervisning, Aktørnettverkteori (ANT/STS)
Engelsen, Britt Ulstrup Professor emeritus +47-22855281 b.u.engelsen@iped.uio.no Pedagogikk, Læreplanstudier, Utdanningsreformer
Enqvist-Jensen, Cecilie Universitetslektor +47-22841221 cecilie.enqvist-jensen@iped.uio.no Høyere utdanning, Pedagogikk, Universitetspedagogikk
Erstad, Ola Instituttleder +47-22855216 +47-92421396 (mob) ola.erstad@iped.uio.no IKT og læring, Moderne oppvekst, Klasseromsforskning, Pedagogikk, Formell og uformell læring, Kunnskap i skolen, Skoleutvikling
Esterhazy, Rachelle Stipendiat +47-22858113 rachelle.esterhazy@iped.uio.no Høyere utdanning, Pedagogikk
Fremstad, Ester Førstelektor +47-22857305 +47-41414620 (mob) ester.fremstad@iped.uio.no Pedagogikk, Høyere utdanning, Læring, Undervisning, Etikk, Universitetspedagogikk, Danning
Frøjd, Ylva Stipendiat ylva.frojd@iln.uio.no Operasjon Dagsverk, Scanguilt, Norskdidaktikk, Tekstanalyse, Skole, Pedagogikk
Frøytlog, Jo Inge Johansen Stipendiat +47-22840595 j.i.j.froytlog@iped.uio.no Kvantitativ metodologi, Pedagogikk, Dialog i klasserommet, Digitale læringsomgivelser, Kvalitativ metodologi
Gilje, Øystein Førsteamanuensis +47-22858186 oystein.gilje@ils.uio.no IKT og læring, Barn og ungdoms utdanningsforløp, Moderne oppvekst, Kunnskap i skolen, Pedagogikk
Gjesme, Torgrim Professor emeritus torgrim.gjesme@iped.uio.no Pedagogikk, Lære å prestere, Motivasjon
Grøttum, Per Professor +47-22852457 +47-92023009 (mob) per@medisin.uio.no E-læring, Føtal biometri, Digital eksamen, Pedagogikk
Grøver, Vibeke Professor +47-22857601 vibeke.grover@iped.uio.no Pedagogikk, Leseforståelse og tekstbasert læring, Minoritetsspråklige barn og unge, Språkutvikling og språkvansker
Hagen, Åste Marie Mjelve Forsker +47-22857025 a.m.m.hagen@iped.uio.no Leseforståelse og tekstbasert læring, Pedagogikk, Mixed Methods research, Språk og leseforståelse
Hasu, Mervi Anneli Førsteamanuensis +47-22854336 m.a.hasu@iped.uio.no Arbeidslivslæring, Pedagogikk
Hegna, Kristinn Førsteamanuensis +47-22840711 kristinn.hegna@iped.uio.no Identitet, Sosial ulikhet og utdanning, Barn og ungdoms utdanningsforløp, Kvantitative utdanningsanalyser, Etnisitet, Moderne oppvekst, Seksualitet, Overganger, Kjønn, Kvalitativ metodologi, Pedagogikk, Yrkesfag
Heller, Mia Cecilie Stipendiat +47-22855517 m.c.heller@iped.uio.no Minoritetsspråklige barn og unge, Pedagogikk, Lese- og skrivevansker
Hjardemaal, Finn R. Førsteamanuensis +47-22855296 f.r.hjardemaal@iped.uio.no Pedagogiske grunnlagsspørsmål, Oppdragelesesteori, Lærerutdanningsforskning, Danning, Kvantitativ metodologi, Kvalitativ metodologi, Pedagogikk, Læreplanstudier
Hogstad, Kjetil Horn Stipendiat +47-22844883 k.h.hogstad@iped.uio.no Danning, Pedagogisk filosofi, Pedagogikk
Hovdhaugen, Elisabeth Førstelektor +47-22840951 elisabeth.hovdhaugen@iped.uio.no Utdanningsreformer, Høyere utdanning, Pedagogikk
Hörmann, Bernadette Postdoktor +47-22858151 bernadette.hormann@iped.uio.no Pedagogikk, Didaktikk, Danning, Komparative og internasjonale utdanningsstudier
Ingulfsen, Line Stipendiat +47-22852920 +4797599159 line.ingulfsen@ils.uio.no Pedagogikk, sosiokulturell teori, Multimodalitet, Literacy, IKT og læring, Læremidler
Jarning, Harald Førsteamanuensis +47-22856283 harald.jarning@iped.uio.no Didaktikk, Pedagogikk, Lærerutdanning, Utdanningshistorie
Jensen, Karen Professor +47-22855357 karen.jensen@iped.uio.no Pedagogikk, Høyere utdanning, Profesjonskunnskap, Profesjonslæring
Jenset, Inga Staal Postdoktor 98853440 (mob) i.s.jenset@ils.uio.no Klasseromsforskning, Fagdidaktikk, Lærerutdanningsforskning, Lærerutdanning, Praksis, Pedagogikk
Jordell, Karl Øyvind Professor +47-22855382 k.o.jordell@iped.uio.no Pedagogikk, Lærerutdanningsforskning, Lærerutdanning
Jornet Gil, Alfredo Postdoktor +47-22840146 95156142 (mob) a.j.gil@iped.uio.no Læringskontekst, Blandede virkeligheter, Pedagogikk, IKT og læring, Meningsdanning
KIeven, Thor Arnfinn Førsteamanuensis emeritus +47-22856162 t.a.kleven@iped.uio.no Kvalitativ metodologi, Klasseromsforskning, Pedagogikk, Lærerutdanningsforskning, Kvantitativ metodologi
Kaliisa, Rogers Stipendiat +47-22845318 rogers.kaliisa@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Digitale læringsomgivelser
Karseth, Berit Professor +47-22855292 berit.karseth@iped.uio.no Pedagogikk, Høyere utdanning, Læreplanstudier, Utdanningsreformer
Kiili, Carita Postdoktor +47-22857780 c.p.s.kiili@iped.uio.no Pedagogikk, Leseforståelse og tekstbasert læring, Digitale læringsomgivelser
Kindt, Marianne Takvam Stipendiat +47-22840826 m.t.kindt@iped.uio.no Integrering, Narrativ analyse, Arbeidsliv, Pedagogikk, Høyere utdanning
Kirsebom, Caro Stipendiat +47-22840915 48294349 (mob) +47-48294349 caro.kirsebom@iped.uio.no Pedagogikk, Lærerutdanningsforskning
Klette, Kirsti Professor +47-22855285 kirsti.klette@ils.uio.no Klasseromsforskning, Læringsutbytte, Videoanalyse, Læring og utdanning, Pedagogikk
Kluge, Anders Forsker +47-22840710 anders.kluge@iped.uio.no Interaksjonsdesign, IKT og læring, Pedagogikk
Kucherenko, Svitlana Stipendiat +47-22840854 svitlana.kucherenko@iped.uio.no Språk og leseforståelse, Pedagogikk, Tospråklig utvikling, Minoritetsspråklige barn og unge
Kvernbekk, Tone Professor og stedfortrendende instituttleder +47-22858164 tone.kvernbekk@iped.uio.no Pedagogiske grunnlagsspørsmål, Pedagogisk filosofi, Pedagogikk
Lahn, Leif Christian Professor +47-22857076 +47-99557448 (mob) l.c.lahn@iped.uio.no Voksenopplæring, IKT og læring, Arbeidslivslæring, Pedagogikk, Kvalitativ metodologi
Landfald, Ørjan Flygt Universitetslektor +47-22855303 +47-97702706 o.f.landfald@iped.uio.no Pedagogikk, Undervisning
Larsen, Jesper Eckhardt Postdoktor +47-22844711 j.e.larsen@iped.uio.no Pedagogikk, Utdanningshistorie, Komparative og internasjonale utdanningsstudier
Latini, Natalia Stipendiat +47-22857033 natalia.latini@iped.uio.no Pedagogikk, Leseforståelse og tekstbasert læring, Digitale læringsomgivelser
Lauglo, Jon Professor emeritus +47-22855381 jon.lauglo@iped.uio.no Klasse ulikhet og utdanning, Pedagogikk, Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Kvantitative utdanningsanalyser, Minoritetsspråklige barn og unge, Organisering og styring av utdanningsinstitusjoner, Yrkesutdanning, Samfunnsfag
Lervåg, Arne Ola Professor +47-22844701 a.o.lervag@iped.uio.no Leseforståelse og tekstbasert læring, Minoritetsspråklige barn og unge, Språkutvikling og språkvansker, Pedagogikk
Lie, Elin Rødahl Universitetslektor +47-22855607 e.r.lie@iped.uio.no Likestilling, Pedagogikk, Kjønnsforskning, Danning, Pedagogisk filosofi
Lie, Suzanne Stiver Professor Emerita +47-22144397 +47-93693597 (mob) s.s.lie@iped.uio.no Kvinne og Kjønnstudier, multikulturell utdannelse, Komparative og internasjonale studier, Utdanningssosiologi, pedagogikk
Lieberg, Sigmund Professor emeritus sigmund.lieberg@iped.uio.no Skoleutvikling, Pedagogikk, Didaktikk
Liu, Fengshu Professor +47-22856163 fengshu.liu@iped.uio.no kvalitative metoder, Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Identitetprosesser og læring, Kjønnsforskning, Danning, Kjønn, Kina, Pedagogikk, Moderne oppvekst, Norge, Ungdom, Generasjon
Lycke, Kirsten Hofgaard Professor emeritus +47-22855394 k.h.lycke@iped.uio.no Høyere utdanning, Rådgivning og innovasjon, Universitetspedagogikk, Kvalitetssikring og vurdering, Pedagogikk
Løvlie, Lars Professor Emeritus +47-40248461 (mob) lars.lovlie@iped.uio.no Danning, Pedagogiske grunnlagsspørsmål, Pedagogikk
Maassen, Peter Professor +47-22844122 peter.maassen@iped.uio.no Høyere utdanning, Pedagogikk
Mahrdt, Helgard Statsstipendiat +47-22856974 +47-99356894 (mob) helgard.mahrdt@iped.uio.no Pedagogikk, Pedagogiske grunnlagsspørsmål
Mørch, Anders Professor +47-22840713 48021736 (mob) +47-48021736 anders.morch@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Arbeidslivslæring, Læring gjennom design, Samarbeidslæring, Sosioteknisk design, Læringsanalyse, Forskerutdanning
Nerland, Monika Bærøe Professor +47-22858172 monika.nerland@iped.uio.no Pedagogikk, Arbeidslivslæring, Profesjonsutdanning, Høyere utdanning, Kunnskapspraksiser, Profesjonskunnskap
Niemivirta, Markku Førsteamanuensis +47-22857778 markku.niemivirta@iped.uio.no Pedagogikk, Læring, Nevrologi, Motivasjon
Olaussen, Bodil Stokke Professor emeritus +47-22844406 b.s.olaussen@iped.uio.no Pedagogikk, Leseforståelse og tekstbasert læring
Omland, Maren Stipendiat +47-22840714 maren.omland@iped.uio.no Digitale læringsomgivelser, Pedagogikk, Dialog i klasserommet, Norskdidaktikk
Oswald, Emily C Stipendiat +47- 22840732 e.c.oswald@iped.uio.no Pedagogikk, Museum, Digitale læringsomgivelser, Digitalt kulturvern
Rasmussen, Ingvill Professor +47-22840749 ingvill.rasmussen@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Samarbeidslæring, Kvalitativ metodologi, Sosiale medier, Samtaler, Klasseromsforskning, Literacy, Rådgivning, Design-based research, Dialog i klasserommet, 21st century skill
Rudberg, Monica Ylva Helene Professor emeritus +47-22855369 +47-97490420 (mob) m.y.h.rudberg@iped.uio.no Psykososial teori, Ungdom, Pedagogikk, Kjønn, Identitet, Moderne oppvekst
Rydland, Veslemøy Professor +47-22844776 veslemoy.rydland@iped.uio.no Minoritetsspråklige barn og unge, Sosioemosjonell utvikling, Innovasjon, Pedagogikk, Språk og kommunikasjon, Rådgivning, Leseforståelse og tekstbasert læring, Tospråklig utvikling
Sandøy, Mari Hustad Stipendiat +47-22840952 92819540 (mob) m.h.sandoy@iped.uio.no Pedagogikk, Identitet og språk, Tekstbasert læring, Tospråklig utvikling
Sivesind, Kirsten Førsteamanuensis +47-22857609 kirsten.sivesind@iped.uio.no Pedagogikk, Utdanningsreformer, Utdanningspolitikk, Læreplanstudier, Undervisning, Utdanningsledelse, Komparative og internasjonale utdanningsstudier
Skodvin, Arne Førsteamanuensis emeritus +47-22855391 arne.skodvin@iped.uio.no Universitetspedagogikk, Pedagogikk, Kommunikasjon, Læringsutbytte
Skåland, Gro Stipendiat +47-22858652 gro.skaland@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Interaksjonsanalyse, Meningsdanning, Læringskontekst, Multimodalitet
Smedsrud, Jørgen Stipendiat +47-22854043 jorgen.smedsrud@iped.uio.no Psykososiale vansker, Lærerrollen, Motivasjon, Kvalitativ metodologi, Evnerike barn, Pedagogikk, Lærevansker
Solbrekke, Tone Dyrdal Professor +47-22844408 +47-91350516 (mob) t.d.solbrekke@iped.uio.no Pedagogikk, Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Profesjonelt ansvar, Høyere utdanning, Profesjonsutdanning, Utdanningspolitikk, Danning
Stang Lund, Elisabeth Stipendiat +47-22855528 e.s.lund@iped.uio.no Pedagogikk, Leseforståelse og tekstbasert læring, Kildevurdering
Steier, Rolf Postdoktor 90692626 rolf.steier@iped.uio.no Pedagogikk, Læringsarenaer, Teknologibasert læring, Design, Interaksjon
Stensaker, Bjørn Professor +47-22844472 +47-99707913 (mob) bjorn.stensaker@iped.uio.no Utdanningsreformer, Organisering og styring av utdanningsinstitusjoner, Høyere utdanning, Utdanningsledelse, Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Pedagogikk, Rådgivning og innovasjon, IKT og læring
Stenseth, Tonje +47-22845837 tonje.stenseth@ils.uio.no Læring, Leseforståelse og tekstbasert læring, Lesestrategier, Motivasjon, Pedagogikk
Strand, Mette Førstekonsulent +47-22845607 mette.strand@iped.uio.no Pedagogikk, Bachelor i pedagogikk, Comparative and International Education Master Program, Studieadministrasjon
Strand, Torill Professor +47-22855388 torill.strand@iped.uio.no Pedagogikk, Pedagogisk filosofi, Demokrati
Straume, Ingerid Førstebibliotekar +47-22844269 ingerid.straume@ub.uio.no Bibliotek, Akademisk skriving, Undervisning, Veiledning, Pedagogikk, Bærekraftig utvikling, Tverrfaglighet, Pedagogisk filosofi
Strømsø, Helge Ivar Professor/ Prodekan for forskning +47-22858188 h.i.stromso@iped.uio.no Høyere utdanning, Leseforståelse og tekstbasert læring, Pedagogikk
Sweetman, Rachel Stipendiat +47-22852897 rachel.sweetman@iped.uio.no Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Resultatmål, Indikatorer i høyere utdanning, Læringsutbytte, Pedagogikk
Tronsmo, Eli Stipendiat +47-22854072 eli.tronsmo@iped.uio.no Pedagogikk, Profesjonskunnskap, Profesjonslæring, Læreres læring, Kunnskapskulturer
Ulvund, Stein Erik Professor +47-22854252 s.e.ulvund@iped.uio.no Barn i risiko, Psykisk helse, Pedagogikk, Tidlig intervensjon, Forebygging, Relasjonsteori, Longitudinell læring
Wittek, Anne Line Professor +47-22858515 a.l.wittek@iped.uio.no Sosiokulturell teori, Høyere utdanning, Lærerutdanning, Skrivepedagogikk, Pedagogikk, Veiledning, Profesjonsutdanning
de Lange, Thomas Førsteamanuensis +47-22858558 t.d.lange@iped.uio.no Pedagogikk, IKT og læring, Aktivitetsteori, interaksjonsanalyse, Universitetspedagogikk
de Sousa, Filipa Stipendiat +47-22840953 f.d.sousa@iped.uio.no Pedagogikk, Sosial utvikling, IKT og læring, Læringsprosesser
Østerud, Svein Professor emeritus +47-22840785 svein.osterud@iped.uio.no Digitale læringsomgivelser, Pedagogikk, Literacy, Læreplan
Øzerk, Kamil Professor +47-22855347 kamil.ozerk@iped.uio.no Pedagogikk, Minoritetsspråklige barn og unge, Læringsutbytte, Utdanningsreformer, Tilpasset og inkluderende opplæring, Klasseromsforskning, Leseforståelse og tekstbasert læring, Læreplanstudier