Personer med emneord «Oversettelse»

Navn Telefon E-post Emneord
Aasgaard, Reidar Professor +47-22854917 +47 99 73 66 49 reidar.aasgaard@ifikk.uio.no Idehistorie, Religionshistorie, Kristendom, Det nye testamentet, Oldkirken, Kulturhistorie, Oversettelse
Alvstad, Cecilia Professor cecilia.alvstad@ilos.uio.no Spansk, Barnelitteratur, Translatologi, Oversettelsestudier, Oversettelse, Reiselitteratur
Baggethun, Cristina Gomez Stipendiat +47-22845994 c.g.baggethun@ilos.uio.no Ibsen, Oversettelse, Teater, Spania, Litteratur, Feminisme, Filosofi
Behrens, Bergljot Professor +47-22857694 bergljot.behrens@ilos.uio.no Oversettelse, Translatologi, Oversettelsestudier, Lingvistikk
Chams, Camilla Stipendiat +47-22856908 +47 91794561 camilla.chams@ilos.uio.no Allmenn litteraturvitenskap, Kognitiv narratologi, Biblioterapi, Italiensk litteratur og film, Migrasjonslitteratur, Oversettelse
Dirdal, Hildegunn Førsteamanuensis +47-22858274 hildegunn.dirdal@ilos.uio.no Engelsk, Andrespråkstilegnelse, Grammatikk, Oversettelse, Pragmatikk
Grønlie, Espen Stipendiat +47-22857123 +47-46534574 espen.gronlie@ilos.uio.no Oversettelse, Litteratur, Poesi, Litteraturvitenskap
Janss, Christian Førsteamanuensis +47-22856871 christian.janss@ilos.uio.no Tyskspråklig litteratur, Poesi, Ibsen, Oversettelse, Edisjonsfilologi
Kharina, Alla Stipendiat +47-22858388 alla.kharina@ilos.uio.no Oversettelse, Russian literature, Russisk, Oversettelsestudier
Muñiz, Iris Stipendiat +47-22855222 iris.muniz@ilos.uio.no Spansk, Litteratur og litteraturvitenskap, Allmenn litteraturvitenskap, Oversettelse, Kjønn og litteratur, Spanskspråklig litteratur, Ibsen
Nordenstam, Trond Gunnar Dosent +47-22856848 t.g.nordenstam@ilos.uio.no Russisk, Oversettelse
Pitz, Anneliese Pauline Førsteamanuensis +47-22855975 +47-48115643 a.p.pitz@ilos.uio.no Tysk, Tysk språk, Syntaks, Oversettelse
Pysz, Agnieszka Førstelektor +47-22858618 agnieszka.pysz@ilos.uio.no Grammatikk, Oversettelse, Engelsk språk, Engelsk, Kontrastiv lingvistikk
Refsum, Christian Professor +47-22844583 +47 93820707 christian.refsum@ilos.uio.no Litteratur, Litteraturvitenskap, Estetisk teori, Oversettelse, Poesi, kjærlighet, Film
Rydning, Antin Fougner Professor +47-22856832 a.f.rydning@ilos.uio.no Fransk, Fransk språk, Translatologi, Oversettelse, Oversettelsesprosesser, Konseptuelle metaforer og metonymier
Santos, Diana Professor +47-22857657 d.s.m.santos@ilos.uio.no språkteknologi, portugisisk, semantikk, datalingvistikk, Kontrastiv lingvistikk, Korpuslingvistikk, Lingvistikk, Oversettelse
Solberg, Ida Hove Stipendiat +47-22855075 91605474 (mob) +47 916 05 474 i.h.solberg@ilos.uio.no Fransk litteratur, Fransk, Litteratur, Oversettelse, Fransk språk, Oversettelsestudier, Engelsk språk
Uvsløkk, Geir Førsteamanuensis +47-22855363 geir.uvslokk@ilos.uio.no Områdestudier, Frankrike, Litteraturvitenskap, Moderne fransk litteratur og filosofi, Litteratur, Kjønn og litteratur, Litteratur og perversjoner, Fransk, Oversettelse, Selvbiografier
Zandjani, Nina +47-22858618 nina.zandjani@ilos.uio.no Oversettelse, Tysk litteratur, Midtøsten, Oversettelsestudier, Tysk