Personer med emneord «Nordisk litteratur»

Navn Telefon E-post Emneord
Andersen, Per Thomas Professor +47-22856954 +47-98425903 (mob) p.t.andersen@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, Norske forfattere, Norskfaget, Samtidslitteratur
Bjørkøy, Aasta Marie Bjorvand Førsteamanuensis +47-22859129 a.m.b.bjorkoy@iln.uio.no Edisjonsfilologi, Tekstkritikk, Norske forfattere, Barnelitteratur, Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap
Bliksrud, Liv Professor emerita liv.bliksrud@iln.uio.no Nordisk litteratur
Brovold, Madelen Stipendiat madelen.brovold@ibsen.uio.no Drama, Digital humaniora, Antisemittisme, Nordisk litteratur
D'Amico, Giuliano Førsteamanuensis +47-22858689 giuliano.damico@ibsen.uio.no Ibsen, Nordisk litteratur, Vestlig esoterisme, Oversettelsestudier, Bokhistorie, Resepsjon, litteratursosiologi
Dingstad, Ståle Professor +47-22 85 67 87 stale.dingstad@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Litteraturhistorie, Norske forfattere, Sakprosa
Engelstad, Irene +47-22856948 irene.engelstad@iln.uio.no Nordisk litteratur
Furuseth, Sissel Førsteamanuensis +47-22859153 + 47 92414651 sissel.furuseth@iln.uio.no Nordisk litteratur, Samtidslitteratur, Litteraturhistorie
Helland, Frode Professor & senterleder +47-22858676 frode.helland@ibsen.uio.no Ibsen studies, Kultur, Drama, Digital humaniora, Nordisk litteratur
Hermundsgård, Frode Førsteamanuensis +47 22857688 frode.hermundsgard@iln.uio.no Språklæring, Norsk språk, Nordisk litteratur, Film, Kaukasus
Iversen, Kristina Leganger Stipendiat k.l.iversen@iln.uio.no Nordisk litteratur, Samtidslitteratur, Poesi, Postkolonialisme, Etnisitet, ScanGuilt
Johannesen, Lasse Morten Universitetslektor +4722857242 l.m.johannesen@iln.uio.no Språklæring, Norsk språk, Nordisk litteratur
Kongslien, Ingeborg Professor emerita ingeborg.kongslien@iln.uio.no Norsk som andrespråk, Nordisk litteratur
Körber, Lill-Ann Postdoktor +47 2285 4295 +47 91996819 l.a.korber@iln.uio.no Nordisk litteratur, Postkolonialisme, Kunsthistorie, Kulturhistorie
Malm, Mats Professor II +47-22854255 mats.malm@ikos.uio.no litteraturvitenskap, kulturarv, edisjonsfilologi, nordisk litteratur, antiken, digital humaniora
Moe, Birgitte Furberg Stipendiat +47-93094504 +47 930 94 504 b.f.moe@iln.uio.no Nordisk litteratur, Doktorgradsstipendiat
Mose, Gitte Førsteamanuensis +47-22844006 gitte.mose@iln.uio.no Nordisk litteratur, Litteratur og litteraturvitenskap, Nordisk språk, Dansk
Norheim, Thorstein Førsteamanuensis +47-22858494 thorstein.norheim@iln.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Nordisk litteratur
Opset, Barbro Bredesen Gjennomføringsstipendiat +47 22857901 +47 92828775 (mob) b.b.opset@iln.uio.no Litteratur og litteraturvitenskap, Nordisk litteratur, Interart, Nasjonal identitet, Museer og museologi
Oxfeldt, Elisabeth Professor +47-22856935 elisabeth.oxfeldt@iln.uio.no Nordisk litteratur, Kulturelt mangfold, Postkolonialisme, Nasjonalisme, Interart, Film
Rees, Ellen Professor - i permisjon grunnet verv som prodekan for forskning +47-22858677 e.r.rees@iln.uio.no nordisk litteratur, litteratur og litteraturvitenskap, film, adaptasjon, nasjonal identitet, samtidslitteratur, Ibsen, Drama
Sandberg, Kristian Lødemel Stipendiat k.l.sandberg@iln.uio.no Nordisk litteratur, ScanGuilt, Doktorgradsstipendiat
Steinfeld, Torill Professor +47-22858216 torill.steinfeld@iln.uio.no Nordisk litteratur
Svare, Silje Lektorvikar +47-22854896 s.i.h.svare@iln.uio.no Nordisk litteratur
Takle, Cecilie Cathrine Stipendiat c.c.takle@iln.uio.no Nordisk språk og litteratur, Nordisk litteratur, Barnelitteratur, Fantastisk litteratur, Samtidslitteratur
Ullström, Sten-Olof +47-22856218 s.o.ullstrom@iln.uio.no Nordisk litteratur