Personer med emneord «Moderne Historie»

Navn Telefon E-post Emneord
Abou-Hodeib, Toufoul Førsteamanuensis +47-22857088 toufoul.abou-hodeib@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Samtidshistorie, Midtøsten, Sosial- og kulturhistorie, Materiell kultur
Bjørgum, Jorunn Professor emeritus jorunn.bjorgum@iakh.uio.no Historie, Arbeiderbevegelsens historie, Moderne historie, Politisk historie
Collett, John Peter Professor +47-22857455 j.p.collett@iakh.uio.no Historie, Universitetshistorie, Moderne historie, Vitenskapshistorie
Enstad, Johannes Due Postdoktor +47-22854497 j.d.enstad@ilos.uio.no Russland, Sovjetunionen, moderne historie, høyreekstremisme, terrorisme
Hagemann, Gro Professor emeritus +47-22844491 +47-92869186 gro.hagemann@samfunnsforskning.no Feministisk teori, Historie, Moderne historie, Kjønnshistorie, Samtidshistorie
Kjeldstadli, Knut Professor +47-22858238 knut.kjeldstadli@iakh.uio.no Historie, Migrasjonshistorie, Moderne historie, Sosial- og kulturhistorie, Teori og metode
Lange, Even +47-22856176 +47-95077051 (mob) even.lange@iakh.uio.no Moderne historie, Samtidshistorie, Skipsfart, Økonomisk historie, Historie
Larsen, Eirinn Førsteamanuensis +47-22857205 92226993 eirinn.larsen@iakh.uio.no Historie, Moderne Historie, Kjønnshistorie, Politisk historie, Økonomisk historie, Kunnskapshistorie, Følelseshistorie, Historiografi, Teori og metode
Nissen, Ada Elisabeth Postdoktor +47-22857270 a.e.nissen@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Utenrikspolitikk, Fredsmekling
Pouillard, Veronique Professor +47-22857204 veronique.pouillard@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Internasjonal historie, Motehistorie, Kongo, Kvinne- og kjønnsteori, Bedriftshistorie, Economic History.
Salberg, Mari Stipendiat +47-22844827 mari.salberg@iakh.uio.no Samtidshistorie, Moderne historie, Historie, Midtøsten
Spring, Ulrike Førsteamanuensis +47-22844085 ulrike.spring@iakh.uio.no Historie, Moderne historie, Europeisk historie, Polarhistorie, Sentral-Europa, Reiselivshistorie, Museer og museologi
Sørensen, Øystein Professor +47-22856915 48152920 (mob) +47-481 52 920 oystein.sorensen@iakh.uio.no Europeisk historie, Nazisme og fascisme, Moderne historie, Historie, Totalitarisme
Vik, Hanne Hagtvedt Førsteamanuensis +47-22841953 h.h.vik@iakh.uio.no Samtidshistorie, Bistandshistorie, Moderne historie, Menneskerettigheter, USA, Internasjonale organisasjoner, Historie, Internasjonal historie
Waage, Hilde Henriksen Professor +47-22857238 h.h.waage@iakh.uio.no Midtøsten, Samtidshistorie, Internasjonal historie, Moderne historie, Historie