Personer med emneord «Midtøsten»

Navn Telefon E-post Emneord
Aarseth, Mathilde Becker Stipendiat +47-22855658 +4793691559 m.b.aarseth@ikos.uio.no SIMS, Midtøsten, Syria, Islamisme, Irak, Arabisk
Abou-Hodeib, Toufoul Førsteamanuensis +47-22857088 toufoul.abou-hodeib@iakh.uio.no Midtøsten, Samtidshistorie, Historie, Moderne historie, Sosial- og kulturhistorie, Materiell kultur
Brendemoen, Bernt Professor +47-22856981 bernt.brendemoen@ikos.uio.no Språkmøter, SIMS, Azerbaydjansk, Språkhistorie, Pamuk, Midtøsten, Tyrkisk
Butenschøn, Nils A Professor +47-22842007 +47-90016143 (mob) +4790016143 n.a.butenschon@nchr.uio.no demokrati, statsutvikling, Menneskerettigheter, Midtøsten
Edzard, Lutz Eberhard Professor II +47-22844836 l.e.edzard@ikos.uio.no Hebraisk, Midtøsten, Semittisk, Språkvitenskap, Arabisk, Akkadisk, Amharisk, Vitenskapshistorie
Engelstad, Svein Overbibliotekar +47-22844224 +47-95144745 (mob) s.a.engelstad@ub.uio.no Midtøsten, Undervisning, Kunsthistorie, Bibliotek, Ledelse
Guth, Stephan Professor +47-22856783 stephan.guth@ikos.uio.no Tyrkisk, SIMS, Islam, Midtøsten, Arabisk
Hamelink, Akke Wendelmoet Postdoktor +47-22858704 a.w.hamelink@stk.uio.no Flyktningstudier, Feministisk teori, Religion, Sosialantropologi, Kjønnsstudier, Kurdere, Disapora, Syria, Narrative studier, Midtøsten
Hofheinz, Albrecht Førsteamanuensis +47-22856854 47285768 albrecht.hofheinz@ikos.uio.no Internett, Nord-Afrika, Sudan, Egypt, Midtøsten, Islam, Arabisk, Manuskriptkultur, SIMS, Arabisk kultur
Høigilt, Jacob Førsteamanuensis +47-22854429 41256832 jacob.hoigilt@ikos.uio.no arabisk, SIMS, nyhetsmedier, islamisme, sosiale bevegelser, sosiolingvistikk, Midtøsten
Lia, Brynjar Professor +47-22857191 brynjar.lia@ikos.uio.no Jihadisme, Midtøsten, Islamisme, SIMS
Makboul, Laila Stipendiat +47-22844512 laila.makboul@ikos.uio.no SIMS, Islam, Arabisk, Midtøsten, Saudi-Arabia
Mejdell, Gunvor Professor emeritus gunvor.mejdell@ikos.uio.no Midtøsten, Sosiolingvistikk, Oversettelsesstudier, SIMS, Arabisk
Nordenson, Jon Postdoktor +47-22854819 jon.nordenson@ikos.uio.no Arabisk, Midtøsten, Oljepolitikk i Midtøsten, Kuwait, Egypt, Demokratisering, Aktivisme, Energi, Klima, Libanon, SIMS
Parslow, Joakim Førsteamanuensis +47-22844589 joakim.parslow@ikos.uio.no Midtøsten, Rettssosiologi, Samfunn og politikk, Idehistorie, Tyrkia, SIMS
Pepe, Teresa Førsteamanuensis +47-22854126 teresa.pepe@ikos.uio.no Litteratur, SIMS, Arabisk, Internett, Islam, Midtøsten, Sosiale medier
Salberg, Mari Stipendiat +47-22844827 mari.salberg@iakh.uio.no Samtidshistorie, Moderne historie, Historie, Midtøsten
Skare, Erik Stipendiat +47-22854933 +47 22 85 49 33 erik.skare@ikos.uio.no Midtøsten, Hamas, SIMS, Palestina, Israel
Sogge, Erling Lorentzen Stipendiat +47-22844509 e.l.sogge@ikos.uio.no SIMS, Midtøsten
Stene, Nora Førsteamanuensis +47-22844068 nora.stene@ikos.uio.no Religionshistorie, Kristendom, Jødedom, Islam, Midtøsten, Religion og kjønn, Religion og barn, Den koptiske kirke, SIMS
Thorbjørnsrud, Berit S Professor +47-22858196 40484837 (mob) 40 48 48 37 b.s.thorbjornsrud@ikos.uio.no Kristne, Kjønn og religion, Midtøsten
Thorleifsson, Cathrine Moe Forsker +47-22855162 +47 93094503 c.m.thorleifsson@c-rex.uio.no Nasjonalisme, Etnisitet, Grenser, Migrasjon, Israel, Midtøsten, Europa
Tuastad, Dag Henrik Førstelektor +47-22844165 d.h.tuastad@ikos.uio.no Midtøsten, Palestina, SIMS, Israel
Türker-Van der Heiden, Emel Førstelektor stilling (Førsteamanuensis i Tyrkisk, 20% stilling) +47-22857735 e.t.v.d.heiden@ikos.uio.no Tospråklighet, Midtøsten, SIMS, Tyrkisk, Lingvistikk, Sosiolingvistikk, Kodeveksling
Utvik, Bjørn Olav Professor, Instituttleder +47-22856808 +47-97133256 (mob) b.o.utvik@ikos.uio.no Islamisme, Religion og politikk, Egypt, Midtøsten, Oljepolitikk i Midtøsten, Iran, SIMS
Waage, Hilde Henriksen Professor +47-22857238 h.h.waage@iakh.uio.no Midtøsten, Samtidshistorie, Internasjonal historie, Moderne historie, Historie
Wigen, Einar Postdoktor +47-22858239 einar.wigen@ikos.uio.no SIMS, Midtøsten, Tyrkia, Sentral-Asia, Politisk islam, Tyrkisk
Wikan, Unni Professor emeritus - Sosialantropologisk institutt +47-22855729 unni.wikan@sai.uio.no Identitet, Kjønn, Rettsantropologi, Menneskerettigheter, Ære, Integrering, Indonesia, Kulturteori, Midtøsten, Norden
Zandjani, Nina +47-22858618 nina.zandjani@ilos.uio.no Oversettelse, Tysk litteratur, Midtøsten, Oversettelsestudier, Tysk
Zorgati, Ragnhild Johnsrud Førsteamanuensis +47-22856855 r.j.zorgati@ikos.uio.no Religionshistorie, Islam, Midtøsten, Nord-Afrika, Litteraturvitenskap, SIMS
Ørum, Olav Gjertsen Stipendiat +47-22854436 92027533 (mob) +47 92027533 o.g.orum@ikos.uio.no Islam, Arabisk, Judeoarabisk, Midtøsten, Egypt, Semittisk, Hebraisk, Sosiolingvistikk, SIMS