Personer med emneord «Materiell kultur»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Odd Are Berkaak Berkaak, Odd Are Professor +47-22855730 +47-91648323 o.a.berkaak@sai.uio.no Sanseantropologi, Vestindia, England, Metode, Rom/sted, Afrika, Historisk antropologi, Semiotikk, Materiell kultur
Bilde av Ola Gunhildrud Berta Berta, Ola Gunhildrud Stipendiat +47 95970180 o.g.berta@sai.uio.no Makt-identitet-politikk, Globalisering, Oseanina, Religion og ritualer, Materiell kultur, Klasse
Bilde av Beverly Boos Boos, Beverly Stipendiat +47-22845078 beverly.boos@psykologi.uio.no Konfliktlinjer, Avdeling for metode arbeids- kultur- og sosialpsykologi, Materiell kultur, Identitet, Konflikt, Sosialpsykologi
Bilde av Nina Alnes  Haslie Haslie, Nina Alnes Stipendiat 48286222 n.a.haslie@sai.uio.no Arbeidsliv, Materiell kultur, Miljø, Natur/kultur, Rom/sted, Utvikling, Latin-Amerika, Karibien, Turisme
Bilde av Marianne Elisabeth Lien Lien, Marianne Elisabeth Professor +47 22 85 57 33 +47 932 08 395 m.e.lien@sai.uio.no Natur/kultur, Australia, Forbruk, Mat, Materiell kultur, Økonomisk antropologi, Norden
Bilde av Anita Nordeide Nordeide, Anita Stipendiat 90825564 anita.nordeide@sai.uio.no Norge, Arv og historie, Materiell kultur, Natur/Kultur, Naturforvaltning, Norden
Bilde av Arnd Schneider Schneider, Arnd Professor +47-22857625 arnd.schneider@sai.uio.no Kunstantropologi, Materiell kultur, Migrasjon, Visuell antropologi, Latin-Amerika, Sicilia
Bilde av Catharina Bjerke Sletner Sletner, Catharina Bjerke Vitenskapelig assistent +47 91633581 c.b.sletner@sai.uio.no Økosamfunn, Grenser, Migrasjon, Argentina, Resirkulering, Materiell kultur, Forbruk, Klima, Anarkisme
Bilde av Mikkel Vindegg Vindegg, Mikkel Stipendiat +47-22854488 mikkel.vindegg@sai.uio.no Nepal, Stat, Materiell kultur, Økonomisk antropologi, Energi, Forbruk, Arbeid, Globalisering