Personer med emneord «Mat»

Navn Telefon E-post Emneord
Aase, Maren Stipendiat +47-22858728 maren.aase@sum.uio.no Fattigdom, Mat, Rettigheter, Asia, Utvikling, Katastrofer
Banik, Dan Professor og forskningsleder +47-22858735 +47-93696583 (mob) dan.banik@sum.uio.no / danbanik@stanford.edu Rettigheter, Bistand, Mat, Asia, Afrika, Kina, Fattigdom
Dypedokk, Kristin Stipendiat +47-22858722 kristin.dypedokk@sum.uio.no Bærekraftig kosthold, Styresett, naturressursforvaltning, Mat, Politisk økonomi, samfunnsgeografi
Hansen, Arve Postdoktor +47-22858844 91559751 arve.hansen@sum.uio.no Forbruk og livskvalitet, Asia, Vietnam, Mat, Energi, Miljø og klima, Utvikling, Globalisering
Jakobsen, Jostein Stipendiat +47-22858805 jostein.jakobsen@sum.uio.no India, Asia, Mat, Fattigdom, Styresett, Forskerskolen, Politisk økologi
Lien, Marianne Elisabeth Professor +47 22 85 57 33 +47 932 08 395 (mob) m.e.lien@sai.uio.no Forbruk, Domestisering, Mat, Natur/kultur, Materiell kultur, Økonomisk antropologi, Norden, Australia
Naguib, Nefissa Professor 22857560 91710778 (mob) +4791710778 nefissan@sai.uio.no historie, Identitet, Geologi, Mat, Humanitarismen, Globalisering, Kjønn, Kultur/Natur, Migrasjon, Middelhavet, Norge, Brasil
Rakopoulos, Theodoros Førsteamanuensis +47-22855875 +47 93026562 theodoros.rakopoulos@sai.uio.no mafia/antimafia, politisk antropologi, nøysomhet, stillhet og prat, solidaritet, mat, Økonomisk antropologi, arbeid, aktivisme, likhet
Syse, Karen Victoria Lykke Førsteamanuensis +47-22858949 k.v.l.syse@sum.uio.no Kjønn, Natur og kultur, Landskap, Mat