Personer med emneord «Marginalisering»

Navn Telefon E-post Emneord
Ericsson, Kjersti Professor emeritus kjersti.ericsson@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Barn, Kjønn, Marginalisering
Giertsen, Hedda Professor emeritus hedda.giertsen@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Straff, Kriminalitet og avvik, Marginalisering
Goyes, David Rodriguez Stipendiat +47 22850243 +47-93641084 d.r.goyes@jus.uio.no Folkerett, krig og konflikt, Marginalisering, miljø og klima, Minoriteter og etnisitet
Høigård, Cecilie Professor emeritus cecilie.hoigard@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Kjønn, Straff, Marginalisering, Rettssystemet
Kaur, Lavleen Stipendiat +47-22850219 lavleen.kaur@jus.uio.no Kriminologi og rettssosiologi, Diskriminering, Etnisitet, Flyktninger, Marginalisering, Kjønn, India
Kokkersvold, Erling Førsteamanuensis emeritus erling.kokkersvold@isp.uio.no Ungdom, marginalisering, kriminalitet, fengselsundervisning, psykisk helse, barnevern, forebygging, tidlig intervensjon, rådgivning, profesjonsutdanning
Prieur, Annick Ingrid +47-22850126 a.i.prieur@jus.uio.no Kriminologi og rettssosiologi, Kjønn, EU, EØS og Europa, Marginalisering, Etnisitet
Rua, Marte Stipendiat +47-22850115 92685567 (mob) +47-92685567 marte.rua@jus.uio.no Kriminologi og rettssosiologi, Straff, Kriminalitet og avvik, Marginalisering
Shammas, Victor Lund Stipendiat 48360509 (mob) v.l.shammas@sosgeo.uio.no Sosiologi, Avvik kriminalitet og rus, Velferdsstat, Marginalisering
Skilbrei, May-Len Professor +47-22850110 m.l.skilbrei@jus.uio.no Kriminologi og rettssosiologi, Kjønn, Europarett, Marginalisering
Sollund, Ragnhild Professor +47-22850124 +47-92863397 (mob) ragnhild.sollund@jus.uio.no Kriminologi og rettssosiologi, Kjønn, Kriminalitet og avvik, Marginalisering, Rettsstaten
Wiborg, Øyvind Førsteamanuensis +47-22858669 oyvind.wiborg@sosgeo.uio.no Sosial ulikhet, Sosial mobilitet, Marginalisering, kvantitative metoder, Sosiologi