Personer med emneord «Legitimacy»

Navn Telefon E-post Emneord
Bilde av Andreas Eriksen Eriksen, Andreas Postdoctoral Fellow +47-22858865 andreas.eriksen@arena.uio.no Public reason, Legitimacy, Professional judgment, Role moralities, Normative cognitivism
Bilde av Erik Oddvar Eriksen Eriksen, Erik Oddvar Professor and Director +47 22 85 88 70 +47 909 58 187 e.o.eriksen@arena.uio.no Democracy, Political theory, Governance, Legitimacy, Public policy, European public sphere, European integration, Institutions, European Union
Bilde av Trym Nohr Fjørtoft Fjørtoft, Trym Nohr Doctoral Research Fellow +47 22 85 88 50 +47 46 74 79 36 t.n.fjortoft@arena.uio.no Democracy, Expertise, Human rights, Legitimacy, European Union
Bilde av John Erik Fossum Fossum, John Erik Professor +47 22 85 88 81 j.e.fossum@arena.uio.no Democracy, Political theory, Legitimacy, Constitutionalism, Europeanisation, European Parliament, European integration, Institutions, European Union
Bilde av Claire Godet Godet, Claire Doctoral Research Fellow +47 22 85 88 67 claire.godet@arena.uio.no Environmental policy, European Union, Legitimacy, International relations
Bilde av Eva Krick Krick, Eva Postdoctoral Fellow eva.krick@arena.uio.no Democracy, Legitimacy, Expertise, European Union, Comparative Politics, Institutions, Political Theory, Interest Groups, Participation, Representation
Bilde av Christopher Lord Lord, Christopher Professor + 47 22 85 87 32 christopher.lord@arena.uio.no Democracy, Legitimacy, Representation, European Parliament, European integration, Institutions, European Union
Bilde av Agustín José Menéndez Menéndez, Agustín José Senior Researcher + 47 22 85 87 00 a.j.menendez@arena.uio.no Legitimacy, Democracy, Constitutionalism, European integration, Institutions, European Union
Bilde av Hans-Jörg Trenz Trenz, Hans-Jörg Research Professor h.j.t@arena.uio.no European public sphere, Civil society, European identity, Legitimacy, European integration, Institutions, European Union