Personer med emneord «Latin-Amerika»

Navn Telefon E-post Emneord
Bull, Benedicte Professor +47-22858902 +47-40204438 (mob) benedicte.bull@sum.uio.no Styresett, Latin-Amerika, Globalisering
Garcia-Godos, Jemima Førsteamanuensis +47-22855293 +47 48216138 jemima.garcia-godos@sosgeo.uio.no Samfunnsgeografi, Utviklingsstudier, Utvikling-politikk-miljø, Utviklingsforskning, Politisk Geografi, Latin-Amerika, Menneskerettigheter, Post-konflikt samfunn
Haslie, Nina Alnes Stipendiat 48286222 (mob) n.a.haslie@sai.uio.no Arbeidsliv, Materiell kultur, Miljø, Natur/kultur, Rom/sted, Turisme, Utvikling, Latin-Amerika, Karibien
Kvernflaten, Birgit +47-22858794 birgit.kvernflaten@sum.uio.no Global helse, Kjønn, Latin-Amerika
Manzanares Monter, Sara Alejandra Stipendiat s.a.m.monter@sai.uio.no Slektskap, Reproduksjon, Personhood, Politikk, Makt, Kjønn, Urbefolkninger, Mexico, Latin-Amerika
Melhuus, Marit Professor +47-22856543 marit.melhuus@sai.uio.no Økonomisk antropologi, Komparasjon, Moral, Slektskap, Sosial endring, Rettsantropologi, Bioteknologi, Latin-Amerika, Norden
Opsvik, Tor Førstelektor +47-22854885 90782866 (mob) tor.opsvik@ilos.uio.no Økonomisk historie, Latin-Amerika, Chile, Argentina
Schneider, Arnd Professor +47-22857625 arnd.schneider@sai.uio.no Kunstantropologi, Materiell kultur, Migrasjon, Visuell antropologi, Latin-Amerika, Sicilia
Stensrud, Astrid Bredholt Postdoktor +47-22844399 a.b.stensrud@sai.uio.no Natur/kultur, Klimaendring, Økonomisk antropologi, Nasjon og stat, Globalisering, Andes, Latin-Amerika
Støen, Mariel Cristina Førsteamanuensis +47-22858885 m.c.stoen@sum.uio.no Forvaltning av naturressurser, Styresett, Latin-Amerika, Globalisering, Energi og klima
Sæther, Steinar Andreas Førsteamanuensis +47-22858246 s.a.sather@ilos.uio.no Latin-Amerika
Ødemark, John Førsteamanuensis +47-22844869 john.odemark@ikos.uio.no Kulturhistorie, Kulturstudier, Kulturarv, Natur og det naturlige, Latin-Amerika, Heksetro og trolldom, Folklore og folkeminne