Personer med emneord «Kulturarv»

Navn Telefon E-post Emneord
Aukrust, Knut Hermundstad Professor +47-22856991 92801554 k.h.aukrust@ikos.uio.no Kulturhistorie, Kulturarv, Folkeminne og folklore, Ritualer, Kirkehistorie, Spansk historie, Populærkultur
Finbog, Liisa-Rávná Stipendiat +47-22857801 l.r.finbog@ikos.uio.no Museer og museologi, Kulturarv, Identitet, Samisk, Etnisitet, Urbefolkning, Materiell kultur
Hodne, Bjarne Professor emeritus bjarne.hodne@ikos.uio.no Kulturhistorie, Kulturarv, Nasjonalisme, Ritualer, Folkelig dikting og fortelling, Folklore og folkeminne, Kulturpolitikk
Iranowska, Joanna Stipendiat +47-22855235 joanna.iranowska@ikos.uio.no Museer og museologi, Kulturarv, Arkiv, Digitalisering, Digital humaniora, Kulturhistorie
Malm, Mats Professor II +47-22854255 mats.malm@ikos.uio.no litteraturvitenskap, kulturarv, edisjonsfilologi, nordisk litteratur, antiken, digital humaniora
Prescott, Christopher Instituttleder +390658391008 +393913836764 (mob) +47 915 78914 christopher.prescott@roma.uio.no Instituttleder, Arkeologi, Steinalder, Bronsealder, Teori og metode, Kulturarv
Rasmussen, Josephine Munch Førsteamanuensis +47-22841947 j.m.rasmussen@iakh.uio.no Arkeologi, Kulturarv, Kulturminneforvaltning, Konflikt, Etikk
Sontum, Kaja Hannedatter Stipendiat +47-22841910 k.h.sontum@iakh.uio.no Arkeologi, stipendiat arkeologi, Kulturarv, Identitetspolitikk, Samtidsarkeologi
Ødemark, John Førsteamanuensis +47-22844869 john.odemark@ikos.uio.no Kulturhistorie, Kulturstudier, Kulturarv, Natur og det naturlige, Latin-Amerika, Heksetro og trolldom, Folklore og folkeminne