Personer med emneord «Kulturarv»

Navn Telefon E-post Emneord
Aukrust, Knut Hermundstad Professor +47-22856991 92801554 k.h.aukrust@ikos.uio.no Kulturhistorie, Kirkehistorie, Kulturarv, Folkeminne og folklore, Populærkultur, Ritualer, Spansk historie
Finbog, Liisa-Rávná Stipendiat +47-22857801 l.r.finbog@ikos.uio.no Kulturarv, Samisk, Identitet, Etnisitet, Museer og museologi, Materiell kultur, Urbefolkning
Hodne, Bjarne Professor emeritus bjarne.hodne@ikos.uio.no Kulturhistorie, Ritualer, Folklore og folkeminne, Kulturpolitikk, Kulturarv, Nasjonalisme, Folkelig dikting og fortelling
Iranowska, Joanna Olga Stipendiat +47-22855235 j.o.iranowska@ikos.uio.no Museer og museologi, Kulturhistorie, Digital humaniora, Arkiv, Kulturarv, Digitalisering
Malm, Mats Professor II +47-22854255 mats.malm@ikos.uio.no nordisk litteratur, kulturarv, antiken, digital humaniora, litteraturvitenskap, edisjonsfilologi
Naguib, Saphinaz Amal Professor emerita 22854718 93638309 s.a.naguib@ikos.uio.no Materiell kultur, Kulturarv, Museer og museologi, kulturmøter, kulturhistorie, egyptologi
Prescott, Christopher Instituttleder +390658391008 +393913836764 (mob) +47 915 78914 christopher.prescott@roma.uio.no Instituttleder, Teori og metode, Arkeologi, Steinalder, Kulturarv, Bronsealder
Rasmussen, Josephine Munch Førsteamanuensis +47-22841947 j.m.rasmussen@iakh.uio.no Arkeologi, Kulturarv, Konflikt, Kulturminneforvaltning, Etikk
Rots, Aike Peter Førsteamanuensis +47-22858385 a.p.rots@ikos.uio.no Japan, Shinto, Natur og miljø, Religion og politikk, Vietnam, Kulturarv
Sontum, Kaja Hannedatter Stipendiat +47-22841910 k.h.sontum@iakh.uio.no Kulturarv, Identitetspolitikk, stipendiat arkeologi, Arkeologi, Samtidsarkeologi
Ødemark, John Førsteamanuensis +47-22844869 john.odemark@ikos.uio.no Kulturhistorie, Kulturstudier, Kulturarv, Natur og det naturlige, Latin-Amerika, Heksetro og trolldom, Folklore og folkeminne