Personer med emneord «Komparative og internasjonale utdanningsstudier»

Navn Telefon E-post Emneord
Buchert, Lene Professor +47-22855985 lene.buchert@iped.uio.no Pedagogikk, Komparative og internasjonale utdanningsstudier
Lauglo, Jon Professor emeritus +47-22855381 jon.lauglo@iped.uio.no Pedagogikk, Klasse ulikhet og utdanning, Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Kvantitative utdanningsanalyser, Minoritetsspråklige barn og unge, Organisering og styring av utdanningsinstitusjoner, Yrkesutdanning, Samfunnsfag
Liu, Fengshu Professor +47-22856163 fengshu.liu@iped.uio.no Pedagogikk, Ungdom, Kjønn, Kjønnsforskning, Generasjon, Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Moderne oppvekst, Identitetprosesser og læring, Danning, Kina, Norge, kvalitative metoder
Olsen, Rolf Vegar Professor +47-22844510 98859376 (mob) 988 59376 r.v.olsen@cemo.uio.no Læring og utdanning, CEMO, Fagdidaktikk, Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Kvantitative utdanningsanalyser, Læringsutbytte
Sivesind, Kirsten Førsteamanuensis +47-22857609 kirsten.sivesind@iped.uio.no Pedagogikk, Utdanningsreformer, Utdanningspolitikk, Læreplanstudier, Undervisning, Utdanningsledelse, Komparative og internasjonale utdanningsstudier
Solbrekke, Tone Dyrdal Professor +47-22844408 +47-91350516 (mob) t.d.solbrekke@iped.uio.no Pedagogikk, Høyere utdanning, Profesjonelt ansvar, Profesjonsutdanning, Utdanningspolitikk, Danning, Komparative og internasjonale utdanningsstudier
Stensaker, Bjørn Professor +47-22844472 bjorn.stensaker@iped.uio.no Pedagogikk, Organisering og styring av utdanningsinstitusjoner, Høyere utdanning, Utdanningsreformer, Utdanningsledelse, Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Rådgivning og innovasjon, IKT og læring
Sweetman, Rachel Stipendiat +47-22852897 rachel.sweetman@iped.uio.no Pedagogikk, Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Læringsutbytte, Indikatorer i høyere utdanning, Resultatmål