Personer med emneord «Kjønn»

Navn Telefon E-post Emneord
Berg, Anne-Jorunn Senterleder +47-22858973 41123867 (mob) 41123867 a.j.berg@stk.uio.no Feministisk teori, Kjønn, Kjønnsforskning, Multikulturalisme, Vitenskapsteori
Bitsch, Anne Stipendiat +47-22858876 +1 (929) 325-4638 anne.bitsch@stk.uio.no Samfunnsgeografi, Kjønn, Kjønnsforskning, Feministisk teori, Voldtekt, Menn, Maskuliniteter, Utviklingsstudier, Menneskerettigheter
Brekke, Tone Irene Postdoktor +47-22858743 t.i.brekke@stk.uio.no Kjønn, Kjønnsforskning, Litteratur, Romantikken, Feministisk teori, Vitenskapsteori
Ericsson, Kjersti Professor emeritus kjersti.ericsson@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Barn, Kjønn, Marginalisering
Furseth, Inger Professor +47-22858299 inger.furseth@sosgeo.uio.no Sosiologi, Religionssosiologi, Sosiale Bevegelser, Migrasjon, Kjønn
Fürst, Elisabeth L'orange Professor emerita 22858316 41645192 (mob) e.l.furst@sai.uio.no Kjønn, Kropp, Feministisk teori, Medisinsk antropologi, Vitenskapsteori, Norden, Moldova
Hegna, Kristinn Førsteamanuensis +47-22840711 kristinn.hegna@iped.uio.no Pedagogikk, Moderne oppvekst, Barn og ungdoms utdanningsforløp, Identitet, Kjønn, Etnisitet, Seksualitet, Sosial ulikhet og utdanning, Yrkesfag, Overganger, Kvalitativ metodologi, Kvantitative utdanningsanalyser
Helseth, Hannah Forsker +47-22858702 hannah.helseth@stk.uio.no Kjønn, Kjønnsforskning, Seksualitet, Sosiale bevegelser, Islamsk feminisme, Feministisk teori
Hjukse, Kaja Berg Stipendiat 92486575/22845970 k.b.hjukse@sai.uio.no Medisinsk antropologi, Sosial endring, Religion, Buddhisme, Kjønn, Myanmar, Sørøst-Asia
Hoffart, Amund Rake Forsker +47-22858907 a.r.hoffart@stk.uio.no Filosofi, Kjønn, Kjønnsforskning, Feministisk teori
Holter, Øystein Gullvåg Professor +47-22858953 o.g.holter@stk.uio.no Samfunn, Kjønnsbalanse, Kjønn, Likestilling, Menn, Maskuliniteter, Sosiologi, Sosialhistorie, Samfunnsøkonomi
Houge, Anette Bringedal Stipendiat 22850125 a.b.houge@jus.uio.no Kriminologi og rettssosiologi, Kjønn, krig og konflikt
Howell, Signe Professor emerita 228 55620 s.l.howell@sai.uio.no Indonesia, Malaysia, Adopsjon, Bioteknologi, Emosjoner, Fertilitet, Gave/vare, Religion, Ritualer, Sosial organisasjon, Slektskap, Kjønn, Økologisk antropologi
Høigård, Cecilie Professor emeritus cecilie.hoigard@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Kjønn, Straff, Marginalisering, Rettssystemet
Kaur, Lavleen Stipendiat +47-22850219 lavleen.kaur@jus.uio.no Kriminologi og rettssosiologi, Diskriminering, Etnisitet, Flyktninger, Marginalisering, Kjønn, India
Kvernflaten, Birgit Gjesteforsker Global helse, Kjønn, Latin-Amerika
Larsen, Kjersti Professor +47-22859968 kjersti.larsen@khm.uio.no Sosialantropologi, Etnografi, Indiske hav, Sør-Sudan, Islam, Ritualer og kosmologi, Religion, Mobilitet og migrasjon, Kjønn, Identitet, Performativitet
Laugerud, Solveig Stipendiat +47-22858947 solveig.laugerud@stk.uio.no Rettssosiologi, Kjønn, Kjønnsforskning, Seksualitet, Vold, Maskuliniteter
Liu, Fengshu Professor +47-22856163 fengshu.liu@iped.uio.no Pedagogikk, Ungdom, Kjønn, Kjønnsforskning, Generasjon, Komparative og internasjonale utdanningsstudier, Moderne oppvekst, Identitetprosesser og læring, Danning, Kina, Norge, kvalitative metoder
Manzanares Monter, Sara Alejandra Stipendiat s.a.m.monter@sai.uio.no Slektskap, Reproduksjon, Personhood, Politikk, Makt, Kjønn, Urbefolkninger, Mexico, Latin-Amerika
Mühleisen, Wencke Frilansforsker wencke.muehleisen@stk.uio.no Kjønnsforskning, Seksualitet, Medieforskning, Skeiv teori, Medier, Kjønn, Intimitet
Naguib, Nefissa Professor 22857560 91710778 (mob) +4791710778 nefissan@sai.uio.no Globalisering, historie, Identitet, Kjønn, Kultur/Natur, Geologi, Mat, Migrasjon, Humanitarismen, Middelhavet, Norge, Brasil
Nielsen, Harriet Bjerrum Professor +47-22858942 +47-92667801 (mob) h.b.nielsen@stk.uio.no Kjønn, Kjønnsforskning, Skole, Barn, Ungdom, Jenter, Gutter, Kjønnssosialisering, Likestilling, Identitet, Subjektivitet, Psykoanalytisk teori, Psykososialt perspektiv, Sosial endring, Generasjon, Modernitet, Kina
Nielsen, Kenneth Bo Førsteamanuensis +47-22858856 k.b.nielsen@ikos.uio.no Fattigdom, Kjønn, Asia, Rettigheter, Motstand
Orning, Sara Forsker (i permisjon frem til 2020) 22858744 s.e.s.orning@stk.uio.no Kjønn, Kjønnsforskning, Feministisk teori, Historie, Helse, Kropp, Litteratur, Film, Kulturstudier
Rogg, Unn Elisabet Universitetslektor +47-22858744 u.e.rogg@stk.uio.no Feminisme, Akademia, Kjønn, Kjønnsforskning, Sosial klasse, Likestilling
Rudberg, Monica Ylva Helene Professor emeritus +47-22855369 +47-97490420 (mob) m.y.h.rudberg@iped.uio.no Pedagogikk, Kjønn, Ungdom, Psykososial teori, Identitet, Moderne oppvekst
Sandvik, Kristin Bergtora Professor +47-22850123 k.b.sandvik@jus.uio.no Rettssosiologi, Flyktninger, Humanitærrett, Kjønn, Legitimitet, Makt, Menneskerettigheter, Rettsliggjøring
Skilbrei, May-Len Professor +47-22850110 m.l.skilbrei@jus.uio.no Kriminologi og rettssosiologi, Kjønn, Europarett, Marginalisering
Skumsnes, Reinert Stipendiat +47-22858742 reinert.skumsnes@stk.uio.no Egyptologi, Kjønn, Kjønnsforskning, Historie, Likestilling, Familie
Snickare, Lotta Karin Seniorrådgiver +47-22855542 +47 948 53 365 l.k.snickare@mn.uio.no Kjønn, Kjønnsforskning, Organisasjon, Ledelse, Bedriftsøkonom, Maskulinitet, Demokrati, Likestilling, Forskningsformidling
Sollund, Ragnhild Professor +47-22850124 +47-92863397 (mob) ragnhild.sollund@jus.uio.no Kriminologi og rettssosiologi, Kjønn, Kriminalitet og avvik, Marginalisering, Rettsstaten
Standal, Karina karina.standal@sum.uio.no energi, kjønn, utvikling, Asia, samfunnsgeografi
Storm-Mathisen, Ardis Forsker +47-22858721 ardis.storm-mathisen@stk.uio.no Sosiologi, Kjønn, Kropp, Familie, Hverdagsliv, Barn, Ungdom
Stølen, Kristi Anne Professor emeritus +47-22858980 k.a.stolen@sum.uio.no Fattigdom, Kjønn, Forvaltning av naturressurser
Sundsbak, Ragnhild Univ.bibliotekar +47-22854708 ragnhild.sundsbak@ub.uio.no Bibliotek, Statsvitenskap, Komparativ politikk, Offentlig politikk og administrasjon, Kjønn, EndNote
Svendby, Rannveig +47-22858857 41188993 (mob) +47 41188993 rannveig.svendby@stk.uio.no Sosialantropologi, Medisinsk antropologi, Menn, Maskuliniteter, Mannsforskning, Trafikkulykker, Risikoadferd, Funksjonsnedsettelser, Rehabilitering, Kjønnsforskning, Kjønn, Skjønnhetsidealer
Syse, Karen Victoria Lykke Førsteamanuensis +47-22858949 k.v.l.syse@sum.uio.no Natur og kultur, Mat, Kjønn, Landskap
Thun, Cecilie Postdoktor +47-22858748 cecilie.thun@stk.uio.no Likestilling, norskhet, feminisme, medborgerskap, kjønn, religion
Van Der Velden, Maja Førsteamanuensis +47-22852816 majava@ifi.uio.no menneskerettigheter, bærekraftige teknologi, bærekraftsmålene, deltakende design, e-avfall, kjønn, regulering, reparasjon, resirkulering
Wikan, Unni Professor emeritus - Sosialantropologisk institutt +47-22855729 unni.wikan@sai.uio.no Identitet, Kulturteori, Kjønn, Rettsantropologi, Menneskerettigheter, Ære, Integrering, Midtøsten, Norden, Indonesia
Winther, Tanja Førsteamanuensis +47-22858915 tanja.winther@sum.uio.no Energi, klima, kjønn, forbruk, praksis, bærekraftig utvikling, livskvalitet, Asia, Afrika, Norge
Young, Anna Stipendiat +47-22858946 anna.young@stk.uio.no Litteratur, Amerikansk litteratur, Britisk litteratur, Barn, Kjønn, Kjønnsforskning, Feministisk teori, Kjønn og litteratur
Økland, Jorunn Professor +47-22858723 +47-93442088 (mob) jorunn.okland@stk.uio.no Kjønn, Kjønnsforskning, Teologi, Religion, Feminisme, Religionskritikk