Personer med emneord «Internasjonale relasjoner»

Navn Telefon E-post Emneord
Bakke, Cecilie Figenschou Prosjektleder: Kina og Øst-asia +47 22 84 20 01/18 +47 99 78 76 44 (mob) c.f.bakke@nchr.uio.no Internasjonale relasjoner, utdanningssamarbeid, FN, Menneskerettigheter, Kina, CSR
Føllesdal, Andreas Professor +47-99235002 andreas.follesdal@jus.uio.no Menneskerettigheter, Filosofi, Rettsteori, Demokrati, Legitimitet, Rettferdighet, EU, Internasjonale relasjoner, Globalisering, Næringslivsetikk
Riddervold, Marianne Gjesteforsker 22 85 88 24 marianne.riddervold@arena.uio.no EUs felles utenriks- og sikkerhetspolitikk, Internasjonale relasjoner, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Sandberg, Hans Jacob Student +47 22 85 87 38 h.j.sandberg@arena.uio.no EU, EUs felles utenriks- og sikkerhetspolitikk, Demokrati, Internasjonale relasjoner, Fiskeripolitikk, Postkolonialisme
Schwarzkopf, Anke Stefanie Stipendiat a.s.schwarzkopf@arena.uio.no Europeisk integrasjon, EUs felles utenriks- og sikkerhetspolitikk, FN, EU, Internasjonale relasjoner
Sjursen, Helene Seniorforsker + 47 22 85 88 33 helene.sjursen@arena.uio.no EUs felles utenriks- og sikkerhetspolitikk, Internasjonale relasjoner, EU-utvidelse, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Stokke, Olav Schram Professor +47-22845964 99609048 (mob) o.s.stokke@stv.uio.no Internasjonal politikk, Internasjonal miljø- og ressurspolitikk, Internasjonalt samarbeid, Internasjonale institusjoner, Internasjonale relasjoner, Internasjonale klimaforhandlinger
Wilhelmsen, Trine-Lise Professor +47-22859615 +47-934 10 132 (mob) t.l.wilhelmsen@jus.uio.no Skipsfart, Forsikringsrett, Eiendom og forsikring, Erstatningsrett, Rettsøkonomi, Kontrakter og avtaler, Sjørett, Sjøforsikringsrett, Transportrett, Internasjonale relasjoner, Norden