Personer med emneord «Hermeneutikk»

Navn Telefon E-post Emneord
Arentzen, Thomas Postdoktor +47-22850336 thomas.arentzen@teologi.uio.no Oldkirke, Patristikk, Hermeneutikk, Liturgi, Hymner, Riter og ritualer, Mariologi, Jomfru Maria
Bergsjø, Leonora Onarheim Administrativ leder for forskerskolen ATTR 22850313 leonora.onarheim@teologi.uio.no Religion og estetikk, Systematisk teologi, Religionsfilosofi, Hermeneutikk, Fenomenologi, Riter og ritualer
Dokka, Trond Skard Professor emeritus +47-22850321 +47-93452978 (mob) t.s.dokka@teologi.uio.no Hermeneutikk, Religionsfilosofi, Religion og litteratur, Luther, Dogmatikk, Liturgi, Riter og ritualer
Grung, Anne Hege Førsteamanuensis 22850342 annehg@teologi.uio.no Interreligiøse studier - Religionsdialog, Kjønn og teologi, Kjønnsteori, Islam, Hermeneutikk
Hafstad, Kjetil Professor emeritus +47-22850322 kjetil.hafstad@teologi.uio.no Dogmatikk, Hermeneutikk, Kontekstuell teologi, Etikk, Kjønn og teologi, Religion og politikk
Kartzow, Marianne Bjelland Professor +47-22850343 m.b.kartzow@teologi.uio.no Bibelen - Det nye testamente, Kjønn og teologi, Hermeneutikk, Jesus, Evangeliene
Kloster, Sven Thore Stipendiat +47-22850362 48256847 (mob) 48256847 s.t.kloster@teologi.uio.no Dogmatikk, Systematisk teologi, Hermeneutikk, Religionsfilosofi, Protestantisme, Kontekstuell teologi, Religion og politikk, Interreligiøse studier - Religionsdialog
Kvanvig, Helge Steinar Professor emeritus +47-22850328 h.s.kvanvig@teologi.uio.no Bibelen - Det gamle testamente, Apokalyptikk, Hebraisk, Historiske religionsstudier, Hermeneutikk
Lundhaug, Hugo Professor +47-22850317 hugo.lundhaug@teologi.uio.no Patristikk, Koptisk, Manuskriptstudier, Monastisisme, Hermeneutikk, Kjetteri, Teologihistorie
Løland, Ole Jakob Universitetslektor +47-22850355 98694865 (mob) 98694865 o.j.loland@teologi.uio.no Bibelen - Det nye testamente, Paulus, Hermeneutikk, Sekularitet, Religionsfilosofi
Moxnes, Halvor Professor emeritus +47-22850318 90661217 (mob) +47 90661217 halvor.moxnes@teologi.uio.no Bibelen - Det nye testamente, Jesus, Nasjonalisme og religion, Hermeneutikk, Kjønn og teologi
Norderval, Øyvind Professor +47-22850386 oyvind.norderval@teologi.uio.no Oldkirke, Patristikk, Allmenn kirkehistorie, Teologihistorie, Antikk kultur og religion, Historiske religionsstudier, Kanon, Kjetteri, Hermeneutikk, Norsk kirkehistorie, Nasjonalisme og religion, Religion og politikk, Religion og estetikk
Runesson, Anders Professor +47-22850305 +4722850305 anders.runesson@teologi.uio.no Bibelen - Det nye testamente, Evangeliene, Paulus, Jesus, Hermeneutikk
Salomonsen, Jone Professor +47-22850373 jone.salomonsen@teologi.uio.no Kjønn og teologi, Kjønnsteori, Riter og ritualer, Liturgi, Systematisk teologi, Kontekstuell teologi, Hermeneutikk, Religionsfilosofi, Religionsantropologi, Luther, Komparative religionsstudier, Nyreligiøsitet
Selboe, Tone Professor +47-22856975 +4741406799 tone.selboe@ilos.uio.no Litteratur, Litteraturhistorie, Realisme, Modernisme, Hermeneutikk, Bylitteratur, Camilla Collett, Karen Blixen, Cora Sandel, Virginia Woolf
Staxrud, Helge Asbjørn Stipendiat +47-22850326 h.a.staxrud@teologi.uio.no Hermeneutikk, Kjønnsteori, Luther, Protestantisme, Reformasjonshistorie
Wyller, Trygve Eiliv Professor +47-22850359 +47-97029427 (mob) t.e.wyller@teologi.uio.no Protestantisme, Hermeneutikk, Sekularitet, Religion og medborgerskap, Systematisk teologi, Diakoni, Profesjonsetikk, Etikk, Fenomenologi