Personer med emneord «Feministisk teori»

Navn Telefon E-post Emneord
Berg, Anne-Jorunn Senterleder +47-22858973 41123867 (mob) 41123867 a.j.berg@stk.uio.no Feministisk teori, Kjønn, Kjønnsforskning, Multikulturalisme, Vitenskapsteori
Bitsch, Anne Stipendiat +47-22858876 +1 (929) 325-4638 anne.bitsch@stk.uio.no Samfunnsgeografi, Kjønn, Kjønnsforskning, Feministisk teori, Voldtekt, Menn, Maskuliniteter, Utviklingsstudier, Menneskerettigheter
Brekke, Tone Irene Postdoktor +47-22858743 t.i.brekke@stk.uio.no Kjønn, Kjønnsforskning, Litteratur, Romantikken, Feministisk teori, Vitenskapsteori
Engebretsen, Elisabeth Lund Førstelektor +47-22858741 e.l.engebretsen@stk.uio.no Sosialantropologi, Kina, Skeiv teori, LHBT, Globalisering, Slektskap, Feministisk teori
Führer, Laura Maria Stipendiat l.m.fuehrer@sosgeo.uio.no Migrasjon, Rasisme, Identitet, Hvithet, Feministisk teori, Norge, Arabisk, Sosiologi
Fürst, Elisabeth L'orange Professor emerita 22858316 41645192 (mob) e.l.furst@sai.uio.no Kjønn, Kropp, Feministisk teori, Medisinsk antropologi, Vitenskapsteori, Norden, Moldova
Hagemann, Gro Professor emeritus +47-22844491 +47-92869186 gro.hagemann@samfunnsforskning.no Historie, Samtidshistorie, Moderne historie, Kjønnshistorie, Feministisk teori
Hamelink, Akke Wendelmoet Postdoktor +47-22858704 a.w.hamelink@stk.uio.no Feministisk teori, Sosialantropologi, Kjønnsstudier, Religion, Narrative studier, Syria, Midtøsten, Kurdere, Disapora, Flyktningstudier
Helseth, Hannah Forsker +47-22858702 hannah.helseth@stk.uio.no Kjønn, Kjønnsforskning, Seksualitet, Sosiale bevegelser, Islamsk feminisme, Feministisk teori
Hoffart, Amund Rake Forsker +47-22858907 a.r.hoffart@stk.uio.no Filosofi, Kjønn, Kjønnsforskning, Feministisk teori
Holst, Cathrine Professor +47 22 85 88 89 41528831 cathrine.holst@arena.uio.no Demokrati, Ekspertise, Politisk teori, Europeisk integrasjon, Likestillingspolitikk, Feministisk teori
Karlsen, Heidi Stipendiat heidi.karlsen@ibsen.uio.no Digital humaniora, Reception Studies, Feministisk teori
Orning, Sara Forsker (i permisjon frem til 2020) 22858744 s.e.s.orning@stk.uio.no Kjønn, Kjønnsforskning, Feministisk teori, Historie, Helse, Kropp, Litteratur, Film, Kulturstudier
Young, Anna Stipendiat +47-22858946 anna.young@stk.uio.no Litteratur, Amerikansk litteratur, Britisk litteratur, Barn, Kjønn, Kjønnsforskning, Feministisk teori, Kjønn og litteratur