Personer med emneord «Feministisk teori»

Navn Telefon E-post Emneord
Berg, Anne-Jorunn Senterleder +47-22858973 41123867 (mob) 41123867 a.j.berg@stk.uio.no Vitenskapsteori, Kjønn, Feministisk teori, Kjønnsforskning, Multikulturalisme
Bitsch, Anne +47-22858876 +1 (929) 325-4638 anne.bitsch@stk.uio.no Kjønn, Voldtekt, Maskuliniteter, Utviklingsstudier, Kjønnsforskning, Menn, Samfunnsgeografi, Menneskerettigheter, Feministisk teori
Brekke, Tone Irene Postdoktor +47-22858743 t.i.brekke@stk.uio.no Kjønn, Kjønnsforskning, Vitenskapsteori, Litteratur, Romantikken, Feministisk teori
Führer, Laura Maria Stipendiat l.m.fuehrer@sosgeo.uio.no Rasisme, Identitet, Hvithet, Norge, Sosiologi, Migrasjon, Feministisk teori, Arabisk
Fürst, Elisabeth L'orange Professor emerita 22858316 41645192 (mob) e.l.furst@sai.uio.no Kjønn, Kropp, Feministisk teori, Medisinsk antropologi, Vitenskapsteori, Norden, Moldova
Hagemann, Gro Professor emeritus +47-22844491 +47-92869186 gro.hagemann@samfunnsforskning.no Feministisk teori, Historie, Moderne historie, Kjønnshistorie, Samtidshistorie
Hamelink, Akke Wendelmoet Postdoktor +47-22858704 a.w.hamelink@stk.uio.no Flyktningstudier, Feministisk teori, Religion, Sosialantropologi, Kjønnsstudier, Kurdere, Disapora, Syria, Narrative studier, Midtøsten
Helseth, Hannah Universitetslektor +47-22858702 hannah.helseth@stk.uio.no Seksualitet, Sosiale bevegelser, Islamsk feminisme, Kjønn, Feministisk teori, Kjønnsforskning
Holst, Cathrine Professor +47 22 85 88 89 41528831 cathrine.holst@arena.uio.no Ekspertise, Demokrati, Politisk teori, Europeisk integrasjon, Likestillingspolitikk, Feministisk teori
Karlsen, Heidi Stipendiat heidi.karlsen@ibsen.uio.no Reception Studies, Feministisk teori, Digital humaniora
Orning, Sara Forsker (i permisjon frem til 2020) 22858744 s.e.s.orning@stk.uio.no Kulturstudier, Kjønn, Feministisk teori, Kjønnsforskning, Film, Helse, Historie, Litteratur, Kropp
Young, Anna Stipendiat +47-22858946 anna.young@stk.uio.no Kjønn og litteratur, Feministisk teori, Litteratur, Barn, Amerikansk litteratur, Britisk litteratur, Kjønnsforskning, Kjønn