Personer med emneord «EU»

Navn Telefon E-post Emneord
Aastorp, Sissel Seniorkonsulent +47-22850514 sissel.aastorp@medisin.uio.no Forskningsadministrasjon, Forskningsstøtte, EU, Regelverk, prosjektstøtte, Cristin, datalagring, Budsjett, Nettpublisering, Bestillinger, Arrangementer
Bjureke, Kristina Universitetslektor +47-22851815 +47-95200804 (mob) +47 952 00 804 kristina.bjureke@nhm.uio.no Museumslektor, Biologi, Botanikk, Museumspedagogikk, Forskningsformidling, Utstillinger, Etter- og videreutdanning (EVU), EU, Prosjektledelse
Boasson, Elin Lerum Førsteamanuensis +47-22841710 e.l.boasson@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Organisasjonsteori, Institusjonell teori, Klimapolitikk, Energipolitikk, EU
Bratseth, Ola Rådgiver +47-22841623 +47-90188948 (mob) ola.bratseth@sv.uio.no Ekstern finansiering, EU, Forskningsfond, Forskningsrådet, Kontrollprogram, Kontrakter
Brøgger, Tine Elisabeth Johnsen Stipendiat (permisjon) 22 85 88 19 t.e.j.brogger@arena.uio.no EU, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EUs felles utenriks- og sikkerhetspolitikk
Bølstad, Jørgen Postdoktor +47-22858818 jorgen.bolstad@arena.uio.no EU, Europeisk integrasjon, Politisk økonomi, Finanskrise, Demokrati, Representasjon, Kvantitativ metode
Chilidis, Konstantinos Seniorrådgiver +47-22858834 konstantinos.chilidis@sv.uio.no EU, Utlysninger, Ekstern finansiering, Forskningsstøtte
Christie, Vibeke Rådgiver +47-22850643 vibeke.christie@medisin.uio.no Forskningsstøtte, Forskningsadministrasjon, Cristin, Nord-Sør programmer (NORHED), EU
Dick, Gunnar Seniorrådgiver +47-22858671 +47-40454144 (mob) gunnar.dick@mn.uio.no Livsvitenskap, forskningsadminstrasjon, innovasjon, Digitalt liv, Horisont 2020, EU, Bioteknologi, Nevrovitenskap, Biologi
Edvardsen, Magdalena Førstekonsulent +47-22856418 +47 90258446 magdalena.edvardsen@fys.uio.no Forskningsadministrasjon, Prosjektadministrasjon, Ekstern finansiering, EU, CRISTIN, Nettpublisering
Egeberg, Morten Professor +47 22 85 88 87 morten.egeberg@arena.uio.no Offentlig administrasjon, Organisasjonsteori, EU-kommisjonen, EU-byråer, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Eldholm, Marit Prosjektleder +47-22858862 marit.eldholm@arena.uio.no Prosjektledelse, Internasjonalt samarbeid, Ekstern finansiering, EU, Forskningformidling, Forskningsstøtte
Eriksen, Erik Oddvar Professor og senterleder 22 85 88 70 909 58 187 (mob) e.o.eriksen@arena.uio.no Demokrati, Politisk teori, Governance, Legitimitet, Offentlig politikk, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Fjørtoft, Trym Nohr Stipendiat +47 22 85 88 50 +47 46 74 79 36 (mob) t.n.fjortoft@arena.uio.no Demokrati, Ekspertise, Menneskerettigheter, Legitimitet, EU
Fossum, John Erik Professor +47 22 85 88 81 j.e.fossum@arena.uio.no Demokrati, Politisk teori, Konstitusjonalisme, Europeisering, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Franko, Katja Professor +47-22850127 katja.franko@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Overvåkning og personvern, EU, EØS og Europa, Etnisitet
Føllesdal, Andreas Professor +47-22842036 andreas.follesdal@jus.uio.no Menneskerettigheter, Filosofi, Rettsteori, Demokrati, Legitimitet, Rettferdighet, EU, Internasjonale relasjoner, Globalisering, Næringslivsetikk
Gornitzka, Åse Viserektor for forskning og internasjonalisering 22856036 ase.gornitzka@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Organisasjonsteori, Reformer, EU, Kunnskapsorganisasjoner
Halvorsen, Ann Kristin Sørli Seniorrådgiver +47-22856023 a.k.s.halvorsen@admin.uio.no EU, Forskningsadministrasjon, Internasjonalt samarbeid, Ekstern finansiering, Forskningssamarbeid, EU-kontoret
Hansen, Vibeke Wøien Postdoktor +47-22855595 v.w.hansen@stv.uio.no Komparativ politikk, Offentlig politikk og administrasjon, Metode, EU
Helgason, Erlendur Seniorrådgiver +47-22845315 erlendur.helgason@medisin.uio.no Forskningsadministrasjon, Forskningsstøtte, Utlysninger, Ekstern finansiering, EU, Internasjonalt samarbeid
Hermansen, Silje Synnøve Lyder Postdoktor +47-22856159 s.s.l.hermansen@jus.uio.no EU, Europaparlamentet, Komparativ politikk, Metode
Hvistendahl, Hilde Seniorrådgiver +47-22855648 hilde.hvistendahl@mn.uio.no EU, Forskningsadministrasjon, Internasjonalt samarbeid
Høyland, Bjørn Professor +47-22858598 bjorn.hoyland@stv.uio.no Komparativ politikk, Kvantitativ metode, EU, Europaparlamentet, Parlamentarisme
Jevnaker, Torbjørg Stipendiat +47-22857785 (+47) 48052768 torbjorg.jevnaker@stv.uio.no Offentlig politikk og administrasjon, Organisasjonsteori, EU, Energipolitikk, Klimapolitikk
Johannessen, Lene Os Seniorkonsulent +47-22841907 +47 419 28 851 l.o.johannessen@sai.uio.no Forskningsadministrasjon, Ekstern finansiering, EU, NFR
Johansen, Malin Solli Seniorrådgiver +47-22845808 mkjohans@medisin.uio.no Forskningsstøtte, EU, Utlysninger, Ekstern finansiering, Forskningsadministrasjon
Johansen, Stian Øby Førstelektor +47-22859677 93462203 (mob) s.o.johansen@jus.uio.no Europarett, EØS-rett, EU, Folkerett, Menneskerettigheter, Internasjonale Organisasjoner
Karv, Hanna Rådgiver +47-22859413 hanna.karv@uv.uio.no Forskningsadministrasjon, Ekstern finansiering, EU
Katsaitis, Alexander Postdoktor +47 22 85 88 61 alexander.katsaitis@arena.uio.no EU, Europaparlamentet, Interessegrupper, Legitimitet, Mixed Methods, Deliberasjon, Politisering
Kirksæther, Jørgen Seniorrådgiver +47-22855618 jorgen.kirksather@mn.uio.no EU, Forskningsadministrasjon, Internasjonalt samarbeid
Kvaale, Kaja Seksjonssjef +47-22844633 kaja.kvaale@medisin.uio.no Ledelse, strategi, forskningsadministrasjon, ekstern finansiering, Cristin, EU, Forskningsstøtte
Kværk, Geir Ove Seniorrådgiver +47-22858860 +47-99513791 (mob) g.o.kvark@arena.uio.no Prosjektledelse, Internasjonalt samarbeid, Ekstern finansiering, EU, Rapportering, Forskningsadministrasjon, Forskningsstøtte
Lord, Christopher Forskningsprofessor + 47 22 85 87 32 christopher.lord@arena.uio.no Demokrati, Legitimitet, Representasjon, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Matlary, Janne Haaland Professor +47-22857564 j.h.matlary@stv.uio.no Internasjonal politikk, EU, Sikkerhetspolitikk, Forsvarspolitikk, Menneskerettigheter, Naturrett
Menéndez, Agustín José Seniorforsker + 47 22 85 87 00 a.j.menendez@arena.uio.no Demokrati, Legitimitet, Konstitusjonalisme, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Michailidou, Asimina Forsker +47 22 85 87 06 asimina.michailidou@arena.uio.no Den europeiske offentlighet, Media, Internett, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Noremsaune, Ingse M W Seksjonssjef +47-22855329 +47-99617271 (mob) i.m.w.noremsaune@mn.uio.no Forskningsadministrasjon, Ekstern finansiering, EU, ERC, SFF
Olsen, Espen D. H. Forsker + 47 22 85 88 72 e.d.h.olsen@arena.uio.no Demokrati, Statsborgerskap, Europeisering, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Olsen, Johan P. Professor Emeritus +47 22 85 88 66 j.p.olsen@arena.uio.no Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Pahnke, Jens Professor 230 71466 47804637 (mob) jens.pahnke@medisin.uio.no pahnkelab.eu, ABC transporter, Alzheimer's disease, Pahnke, neurodegeneration, Parkinson's disease, mitochondria, Ageing, St.John's wort, Sideritis scardica, Huntington's disease, MRI, MRS, neuropathology, blood-brain barrier, mouse models, JPND, EU, treatment
Petersen, Stina Rådgiver +47-22854032 stina.petersen@sosgeo.uio.no Forskningsadministrasjon, Ekstern finansiering, EU, Forskningsrådet, Forskningsformidling, Forskningsstøtte, Pressekontakt, Open Access
Riddervold, Marianne Gjesteforsker 22 85 88 24 marianne.riddervold@arena.uio.no EUs felles utenriks- og sikkerhetspolitikk, Internasjonale relasjoner, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Rosen, Guri Postdoktor +47-22858712 guri.rosen@arena.uio.no EUs felles utenriks- og sikkerhetspolitikk, Europaparlamentet, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Saltnes, Johanne Døhlie Forsker +47-22858824 j.d.saltnes@arena.uio.no EUs felles utenriks- og sikkerhetspolitikk, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Schjølberg-Henriksen, Kari Seniorrådgiver +47-22859214 93066911 (mob) kari.schjolberg-henriksen@medisin.uio.no Forskningsadministrasjon, EU, Ekstern finansiering, Utlysninger, Forskningsrådet, Forskningsstøtte
Schwarzkopf, Anke Stefanie Stipendiat a.s.schwarzkopf@arena.uio.no Europeisk integrasjon, EUs felles utenriks- og sikkerhetspolitikk, FN, EU, Internasjonale relasjoner
Seland, Elisabeth Havsberg Rådgiver +47-22857221 elisabhh@math.uio.no Forskningsadministrasjon, Ekstern finansiering, Cristin, EU, Nettredaktør
Sjursen, Helene Seniorforsker + 47 22 85 88 33 helene.sjursen@arena.uio.no EUs felles utenriks- og sikkerhetspolitikk, Internasjonale relasjoner, EU-utvidelse, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Sogner, Ingrid Seksjonssjef +47-22854465 +47-90663386 (mob) ingrid.sogner@medisin.uio.no Internasjonalt samarbeid, EU, Ekstern finansiering, Næringsliv, Innovasjon, Forskningspolitikk, Forskningsadministrasjon
Strand, Sofia Anderholm Rådgiver +47-22851034 +4741394144 (mob) s.a.strand@medisin.uio.no Ekstern finansiering, EU, Forskningsadministrasjon, Forskningsstøtte
Strikwerda, Johanna Stipendiat 22 85 88 37 johanna.strikwerda@arena.uio.no EUs felles utenriks- og sikkerhetspolitikk, EU-kommisjonen, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Stærfelt, Kristine Seniorkonsulent +47-22854943 kristine.starfelt@admin.uio.no Mobilitet, Utveksling, EU
Topnes, Mette Seniorrådgiver +47-22858175 mette.topnes@admin.uio.no Forskningsadministrasjon, Internasjonalt samarbeid, EU, H2020, Ekstern finansiering, Forskningssamarbeid, PES, EU-kontoret, ERC
Trenz, Hans-Jörg Forskningsprofessor + 47 22 85 88 16 h.j.trenz@arena.uio.no Den europeiske offentlighet, Det sivile samfunn, Europeisk identitet, Legitimitet, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Trondal, Jarle Professor 22 85 87 00 (ARENA) / 38 14 15 61 (UiA) jarle.trondal@arena.uio.no Offentlig administrasjon, EØS-avtalen, EU-kommisjonen, Administrativ integrasjon, EU-byråer, Europeisk integrasjon, Institusjoner, EU
Ugelvik, Thomas Professor +47-22850218 thomas.ugelvik@jus.uio.no Kriminologi, Rettssosiologi, Etnisitet, EU, EØS og Europa, Rettsstaten, Straff
Ulfsnes, Kari-Anne Rådgiver +47-22840735 +47-92232053 (mob) k.a.ulfsnes@iped.uio.no Forskningsadministrasjon, Prosjektsøknader, EU, Forskerutdanning, Forskningsformidling
Ustgård, Selvin Rådgiver +47-22858346 selvin.ustgard@admin.uio.no E-pay, EU, Betaling
Volchenkov, Roman Rådgiver +47-22840215 roman.volchenkov@medisin.uio.no Forskningsadministrasjon, Helseforsk, EU finansiering, EU, Horizon 2020
Vollsnes, Ane Victoria Forsker +47-22854492 a.v.vollsnes@ibv.uio.no plantefysiologi, økologi, experimentell biologi, klima, kontrollerte dyrkningsbetingelser, fenotypisk plastisitet, EU, europeisk skadegjører, skadedyrbekjempelse
Ydersbond, Inga 92019154 inga.ydersbond@stv.uio.no Energipolitikk, EU, Internasjonal politikk, Metode, Lobbyisme, Offentlig politikk og administrasjon
Øen, Lars Seniorrådgiver +47-22844745 lars.oen@admin.uio.no Forskningsadministrasjon, Internasjonalt samarbeid, EU, Ekstern finansiering, Forskningssamarbeid, H2020
Østensen, Vera Rådgiver +47-22845107 vera.ostensen@psykologi.uio.no Forskningsrådgiver, Ekstern finansiering, EU, Horisont2020, NFR, Nettverksbygging, Karriereveiledning, Etikk, Strategi, Lovverk, Oxford, Forskningsadministrasjon