Personer med emneord «Arabisk»

Navn Telefon E-post Emneord
Aarseth, Mathilde Becker Stipendiat +47-22855658 +4793691559 m.b.aarseth@ikos.uio.no Midtøsten, Islamisme, Arabisk, Syria, Irak, SIMS
Edzard, Lutz Eberhard Professor II +47-22844836 l.e.edzard@ikos.uio.no Midtøsten, Semittisk, Hebraisk, Språkvitenskap, Arabisk, Amharisk, Akkadisk, Vitenskapshistorie
Führer, Laura Maria Stipendiat l.m.fuehrer@sosgeo.uio.no Migrasjon, Rasisme, Identitet, Hvithet, Feministisk teori, Norge, Arabisk, Sosiologi
Guth, Stephan Professor +47-22856783 stephan.guth@ikos.uio.no Arabisk, Midtøsten, Islam, Tyrkisk, SIMS
Harnæs, Liv Andlem Førstelektor 22855958 98081300 (mob) l.a.harnas@iln.uio.no Fonetikk, Fonologi, Norsk som andrespråk, Akustisk analyse, Arabisk, Norsk for internasjonale studenter
Hofheinz, Albrecht Førsteamanuensis +47-22856854 47285768 albrecht.hofheinz@ikos.uio.no Midtøsten, Islam, Nord-Afrika, Egypt, Sudan, Arabisk, Internett, Arabisk kultur, Manuskriptkultur, SIMS
Håland, Eva Marie Stipendiat +47-22854456 e.m.haland@ikos.uio.no Arabisk, Sosiolingvistikk, Dialektologi, SIMS
Høigilt, Jacob Førsteamanuensis +47-22854429 41256832 jacob.hoigilt@ikos.uio.no Midtøsten, arabisk, islamisme, sosiale bevegelser, sosiolingvistikk, SIMS
Makboul, Laila Stipendiat +47-22844512 laila.makboul@ikos.uio.no Midtøsten, Islam, Arabisk, SIMS, Saudi-Arabia
Mejdell, Gunvor Professor emeritus gunvor.mejdell@ikos.uio.no Arabisk, Midtøsten, Sosiolingvistikk, Oversettelsesstudier, SIMS
Moubarak, Mary Boulos Universitetslektor +47-22854976 004747857680 (mob) m.b.moubarak@ikos.uio.no Arabisk, SIMS
Nordenson, Jon Postdoktor +47-22854819 jon.nordenson@ikos.uio.no Arabisk, Midtøsten, Oljepolitikk i Midtøsten, Kuwait, Egypt, Demokratisering, Aktivisme, Energi, Klima, Libanon
Pepe, Teresa Førsteamanuensis +47-22854126 teresa.pepe@ikos.uio.no Arabisk, Midtøsten, Islam, Internett, Sosiale medier, Litteratur, SIMS
Ørum, Olav Gjertsen Stipendiat +47-22854436 92027533 (mob) +47 92027533 o.g.orum@ikos.uio.no Arabisk, Hebraisk, Semittisk, Judeoarabisk, Sosiolingvistikk, Islam, Midtøsten, Egypt, SIMS