Personer med emneord «Antikken»

Navn Telefon E-post Emneord
Asztalos Murdoch, Monika Professor +47-22856840 m.a.murdoch@ifikk.uio.no Klassiske språk, Gresk, Latin, Antikken
Baadsvik, Halfdan Martin Stipendiat h.m.baadsvik@ifikk.uio.no Gresk og latin, Antikken, Kunsthistorie, Arkitektur, Vitruv
Brandt, Johann Rasmus 943 28 984 / 0039 333 3840 680 j.r.brandt@iakh.uio.no Arkeologi, Middelhavsarkeologi, Antikken
Emilsson, Eyjólfur Kjalar Professor +47-22856959 e.k.emilsson@ifikk.uio.no Filosofi, Antikken
Endsjø, Dag Øistein Professor 22854918 99043311 (mob) d.o.endsjo@hf.uio.no Religionshistorie, Kristendom, Religion og kjønn, Seksualitetshistorie, Religion og politikk, Menneskerettigheter, Religion og populærkultur, Antikken, Folkereligiøsitet, Ritualer, Død og udødelighet
Handberg, Søren Førsteamanuensis +47-22841909 +47 22841909 soren.handberg@iakh.uio.no Klassisk arkeologi, Arkeologi, Middelhavsarkeologi, Kulturhistorie, Gresk og romersk historie, Antikken
Johansen, Thomas Kjeller Professor t.k.johansen@ifikk.uio.no Filosofi, Antikken
Maravela, Anastasia Professor +47-22856843 anastasia.maravela@ifikk.uio.no Klassiske språk, Antikken, Gresk, Epos, Lyrikk, Papyrologi, Antikkens medisin, Edisjonsfilologi, Narrativanalyse, Intertekstualitet, Semantikk, Leksikografi
Michelloni, Manuela Bibliotekar +39 06 5839 1005 manuela.michelloni@roma.uio.no Bibliotek, Antikken, Middelalderen, Renessanse og barokk, Arkeologi
Pavlos, Panagiotis 94103151 panagiotis.pavlos@ifikk.uio.no Filosofi, Filosofihistorie 600 f.Kr. - 1800 e.Kr., Antikken
Rabbås, Øyvind Professor - Filosofi 22844449 oyvind.rabbas@ifikk.uio.no Filosofi, Ex.phil., Filosofihistorie, Antikken, Etikk og moral
Trivigno, Franco Professor +47-22844443 +47-22844443 franco.trivigno@ifikk.uio.no Filosofi, Antikken, Etikk og moral
Vinje, Hilde Stipendiat - Filosofi 47661286 (mob) hilde.vinje@ifikk.uio.no Filosofi, Antikken
Welo, Eirik Prodekan for undervisning 22 85 67 65 41 04 29 46 (mob) eirik.welo@ifikk.uio.no Gresk, Gamle indoeuropeiske språk, Antikken, Antikkens medisin
Ødegård, Knut Førsteamanuensis 22858349 knut.odegard@iakh.uio.no Historie, Antikken, Gresk og romersk historie, Materiell kultur